Наносупутники Київської політехніки готуються до запуску в космос (ФОТО)

20:21 24.09.2022

В НТУУ “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” готуються до виведення в космос двох дослідницьких наносупутників. Перший запуск заплановано у грудні поточного року з мису Канаверал у США.

Наносупутники Київської політехніки готуються до запуску в космос (ФОТО)

Наносупутник PolyITAN-HP-30 вже повністю готовий до запуску. На орбіту його виведе ракета Falcon-9 компанії SpaceX, йдеться у повідомленні на сайті університету.

Запуском й виведенням на орбіту місія не обмежується. На супутнику буде проведено науковий експеримент з дослідження ефективності теплових труб (НР – Heat Pipes) – як основного елементу систем термостабілізації космічних апаратів.

“Зараз наносупутник Київської політехніки відтранспортовано до Нідерландів, в університет Дельфт. Там його помістять у спеціальний космічний контейнер і у відповідний час відправлять на мис Канаверал”, – повідомили в КПІ.

Наступним готується до космічного запуску дослідницький наносупутник PolyITAN-3-PUT- спільного виробництва Київської та Познанської політехнік.

Цей наносупутник призначений для дистанційного зондування Землі в оптичному діапазоні. Він також передаватиме дані на наземні станції двох університетів (просторова розрізненість до 8 м).

Крім того, він має й інші завдання. Сателіт досліджуватиме вплив стратосферного аерозолю на озоновий шар Землі (це важливо для вивчення кліматичних проблем та можливостей вплинути на їх послаблення), а також проводитиме спеціальні дослідження на замовлення Польського космічного агенства“, – додали у столичному виші.

Ракета, яка має відправити у космос супутник PolyITAN-HP-30

Запуск PolyITAN-3-PUT планується в першій половині наступного року.

Раніше “ВК” писав, що студент Київської політехніки Ігор Клименко став переможцем престижної Всесвітньої студентської премії Global Student Prize. Хлопець отримає грошовий приз у 100 тисяч доларів.

Великий Київ у Google News

підписатися