Найстаріший фонтан Києва “Самсон” сховали за парканом: що сталося

10:15 11.07

Жителі столиці помітили, що на Контрактовій площі обгородили високим зеленим парканом територію навколо одного з найстаріших фонтанів Києва – “Самсона”. Як з’ясувалося, стартували підготовчі роботи до початку реставрації легендарного водограю.

Найстаріший фонтан Києва “Самсон” сховали за парканом: що сталося Фото: Александр Марущак, Сьогодні

Про це розповіли у “Київзеленбуді”, зазначивши, що скульптуру-фонтан “Самсон” офіційно внесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за категорією місцевого значення, пише видання Сегодня.

Ми розпочали підготовчі роботи. Передбачено реставраційний ремонт ротонди і чаші фонтану, бетонної скульптури “Самсону” і мідної скульптури “Андрій Первозванний”. Навколо ротонди заплановано відремонтувати і перекласти мощення. Також будуть замінені і переоснащені інженерні комунікації фонтана, облаштоване декоративне підсвічування”, – поділилися планами у “Київзеленбуді”.

Загальна вартість реставраційних робіт складе близько 2,5 мільйона гривень. Ремонт орієнтовно планують закінчити в серпні-вересні цього року.

Фото: Александр Марущак, Сьогодні
Фото: Александр Марущак, Сьогодні
Фото: Александр Марущак, Сьогодні

Нагадаємо, що провести реставрацію фонтану “Самсон”, на якому вже з’явились тріщини, планували ще у 2018 році. Тоді ж активісти вважали, що сума (2,4 млн грн), виділена на ремонт фонтану, занадто завищена.

Цього ж року на Подолі відкрили міні-скульптуру у рамках проекту «Шукай» – в парку Астарти на вулиці Ярославській, 58, з’явився «Київський Самсон».

загрузка...

У 2019 році один з найстаріших фонтанів міста – «Самсон», який знаходиться на Контрактовій площі в Києві, став рожевого кольору. Згодом, поліцейські затримали трьох вандалів за пошкодження об’єкта культурної спадщини.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...