Про це повідомив голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький.
За його словами, Україна має великий дефіцит генеруючих потужностей. Попри те, що енергосистема втратила від 25% до 30% споживання, якщо порівнювати з довоєнним періодом, дефіцит генеруючих потужностей більший, і тому дефіцит електроенергії в системі досить серйозний, зазначив Кудрицький.
Він пояснив, що дефіцит особливо відчувається в перші чотири дні після масованих атак, доки система відновлює здатність генеруючих установок виробляти електроенергію. Але навіть після відновлення енергосистема не може повністю забезпечити потреби України в е/е, з чим пов’язані відключення від мережі не лише побутових споживачів, а й бізнесу.
Наразі енергетики шукають різні типи обладнання у всьому світі, на кожному континент, щоб якнайшвидше було доставлено все, що доступно. Процес закупівлі обладнання потребує фінансування.
Другим важливим елементом плану збереження енергозабезпечення країни енергетик назвав можливість імпортувати електроенергію з Євросоюзу.
” Але через різницю цін на електроенергію в Україні та Європі необхідно розробити спеціальний механізм, щоб бути готовими купувати е/е за європейськими цінами”, – зазначив голова “Укренерго”.
Під час дискусії він наголосив, що незважаючи на дефіцит е/е “система все ще працює, вона інтегрована, не розвалилася і не роз’єднана”, і компанія робить усе, щоб підтримувати працездатність системи.
“Основна наша мета – переконатися, що в країні працює критична інфраструктура, системи теплопостачання, працює мобільний зв’язок, інтернет”, – зазначив Кудрицький.
Нагадаємо, в Україні власників генераторів можуть оштрафувати на 500 тис. грн: що відомо.