Найдорожчий художник Криволап експонується у столиці – що за картини презентує киянам та який найбільший чек полотен

Автор: Оксана Тупальська
13:12 19.04

77-річного художника Анатолія Криволапа вважають найдорожчим художником, а також головним колористом країни. Нині його роботи експонуються у столичному Центрі сучасного мистецтва М17. Чим порадував цього разу митець відвідувачів експозиції та скільки коштують його картини – давайте розбиратися.

Найдорожчий художник Криволап експонується у столиці – що за картини презентує киянам та який найбільший чек полотен
Світлодіодне освітлення

Ось цю картину картину Анатолія Криволапа “Кінь. Вечір” продали на аукціоні Phillips за $186 тис.  Робота створена у 2012 році. Згодом полотна з цієї серії продавали за $50–70 тис. 

Серед дороговартісних картин “Кінь. Нічний туман”,  “Степ” та “Кінь.Спека”:

“Першообрази”, виставлені нині в М17 у Києві – це перша виставка, яка обʼєднала абстрактні роботи художника періоду 90-х та 2000 років з іконами, створеними минулого року.

Я вирішив зробити вечір, почав писати помаранчевим хату, посадив діда. Писав, писав, бачу – така дурниця. Не знаю, що мене пробило. Взяв позолотою по небу, а там, де залишилась земля, залишив сегменти червоного, синього, зеленого“, – цитує Анатолія Криволапа Валерій Сахарук, куратор виставки “Першообрази”. 

Темна смуга, що оперізує доти яскраві кольори на картині. З білого, якого найбільше на полотні, ніби випливають усі інші кольори: червоний, помаранчевий, зелений, жовтий, рожевий – і зʼєднуються у “Сутінковий акорд”:

Виставка триватиме до 9 червня. 

Образ Архистратига Михаїла, який художник Криволап передав столиці у листопаді 2023 року. Він зберігається в Музеї історії Києва.  

Раніше “ВК” розповідав, що жителів столиці запрошують на лекторії з чаюванням “Квітчастий світ Лесі Українки”. 

Великий Київ у Google News

підписатися