Найближчі кілька днів у столиці погіршиться стан повітря – попередження синоптиків

Автор: Галина Ворона
16:28 17.09

В столиці виявили перевищення рівня небезпечних домішок у повітрі. Найближчими днями їх ставатиме більше.

Найближчі кілька днів у столиці погіршиться стан повітря – попередження синоптиків

Як повідомляє Укргідрометцентр, 17 вересня 2024 року середньодобовий вміст діоксиду азоту в Києві перевищує гранично допустимі концентрації (ГДК).

На жаль, сподіватись на покращення ситуації найближчими днями не варто: суха тепла погода 18-19 вересня сприятиме подальшому накопиченню діоксиду азоту в повітрі.

Очікується, що концентрація цього забруднювача перевищить критичний рівень – 5 гранично допустимих концентрацій, що може негативно впливати на самопочуття людей.

Окрім діоксиду азоту, в приземному шарі повітря також будуть накопичуватись такі небезпечні домішки, як діоксид сірки та формальдегід.

В Укргідрометцентрі прогнозують, що лише 20-22 вересня північний вітер та зниження температури в нічні та ранкові години сприятиме поступовому зменшенню концентрацій забруднюючих речовин.

Зауважимо, діоксид азоту має прямі та опосередковані наслідки для здоров’я людини. Під час вдихання ця речовина дуже легко проникає в легені та кров, таким чином може потенційно впливати на усі функціональні системи організму.

Основна токсична дія діоксиду азоту – подразнення слизової. Перші ознаки отруєння – печуть очі, падає артеріальний тиск, головні болі та важке дихання.

Навіть якщо концентрація діоксиду азоту буде невисокою, люди здатні відчувати його специфічний запах. Спостерігаються неприємна сухість в горлі та подразнення слизової оболонки, які проходять при тривалій дії газу в більшій концентрації. Однак на зміну приходять інші, більш серйозні симптоми.

Вплив високих концентрацій діоксиду азоту може призвести до пригнічення центральної нервової системи, утворення метгемоглобіну, гемолізу, білірубінемії, розширення кровоносних судин, зниження артеріального тиск. Діоксид азоту знижує опірність організму до захворювань, призводить до кисневого голодування тканин, сприяє підвищенню дії канцерогенних речовин і виникненню злоякісних новоутворень. Особливо вразливий дитячий організм.

Нагадаємо, у Києві зняли частину датчиків моніторингу якості повітря.

Читайте також: Землетрус в Україні: що чули кияни та чи можуть бути нові поштовхи 

Нагадаємо, у Києві завтра посвіжішає, а в області прогнозують короткочасні дощі.

Великий Київ у Google News

підписатися