Про це повідомив нардеп від “слуг” Роман Грищук.
За його словами, аби забудувати печери часів Київської Русі на Вознесенський, 25 КМДА буде виносити на голосування зміну цільового призначення печер. Наразі ділянка відведена під музей:
“Фірма незаконно оформила право власності на будинок, який тут демонтували ще в 1980. Проєктом рішення ділянка віддається цій фірмі під будівництво”, – пояснив нардеп на своїй сторінці у Facebook.
Крім того, Грищук наголосив, що під час війни керівництво КМДА планує:
- забудувати буферну зону пам‘ятки ЮНЕСКО на Малопідвальній: “Якщо Київрада прийме це рішення без попереднього погодження з ЮНЕСКО, це буде порушенням міжнародних угод. Зважаючи, що це не перший такий випадок, ми ризикуємо втратити статус Софії”.
- Віддати забудовнику ділянку пам’ятки Садиба Осипа Родіна: “Віддаємо ділянку забудовнику, який у суді оскаржує статус пам‘ятки садиби XIX століття”.
- звести 25-поверховий будинок в охоронній зоні Київської фортеці на Печерську: “Пляма забудови залазить на територію, де за законом не можна будувати взагалі”.
- Легалізувати самовільне будівництво ресторану “депутата Київради від ОПЗЖ Михайла Царенка, близького до Медведчука“ на двох гектарах лісу на Броварському проспекті.
- Знищити під забудову стадіон на Каблукова в Солом’янському районі: “Забудовник обіцяв піти на компроміс і залишити стадіон. Але в плані забудови стадіону нема і по факту не буде. Крім того, будівництво планують у червоних лініях залізниці (привіт питання нацбезпеки і росії) і над магістральним газопроводом (привіт ризик терактів)”.
За словами нардепа, по всім цим проєктам є детальний висновок юристів Київради, які наголошують, що не можна голосувати за ці проєкти.
До слова, столичні активісти повідомляли, що на найближче засідання Київради керівництво КМДА виносять перетворення урочища у Голосіївському районі “Лиса гора” на національне військове меморіальне кладовище. На думку активістів київська влада спекулює на темі загиблих українських воїнів і прагне “розшматувати парк та ліквідувати гори статус об’єкта природно-заповідного фонду для подальшої забудови.
“ВК” вже писав чому на Лисій Горі не можна будувати військове кладовище та що необхідно знати тим, хто ніколи не був на цій горі.
На сайті Київради були оприлюднені дві петиції з однією й тією ж вимогою: заборонити створення військового кладовища на території урочища “Лиса Гора” в Голосіївському районі столиці.