Найбільше викриття посадової особи в судовій гілці влади: ексголова Верховного Суду Князєв зберігає посаду судді та проситься на свободу

Автор: Оксана Тупальська
16:24 25.05.2023

Після обвинувачення в отриманні хабаря у $2,7 млн Всеволод Князєв за рішенням суду перебуває у СІЗО. Він не вніс заставу у 107 млн грн., бо, за запевненням адвоката, не має такої кількості грошей. Князєв втратив посаду голови, так як пленум ВС виразив йому недовіру. Однак зберігає посаду судді Верховного суду.

Найбільше викриття посадової особи в судовій гілці влади: ексголова Верховного Суду Князєв зберігає посаду судді та проситься на свободу

Залишається працівником ВС та отримує зарплату

Автоматичне звільнення з посади судді Всеволода Князєва відбудеться в разі ухвалення судом обвинувального вироку. Можливий і інший сценарій – якщо парламент ухвалить норму, яка надасть повноваження Вищій Раді правосуддя звільнити шляхом притягнення за скоєння дисциплінарного порушення. 

Зараз змінами до законодавства, ВРП хочуть уповноважити розглядати притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності. Для цього має діяти дисциплінарна палата, яка розглядатиме дисциплінарні проступки суддів.

Поки ні відповідного рішення суду, ні ухваленого депутатами Верховної ради закону немає, Всеволод Князєв залишається діючим суддею Верховного суду.

У січні, лютому, березні та квітні 2023 року колишній керівник Верховного суду України Всеволод Князєв отримував по 374 тис. грн (це понад $10 тис. на місяць). На посаді судді Верховного суду у травні його оклад становить 179 тис. грн. При цьому, Верховний суд у запиті журналістам відповів, що Князєв 60% останньої зарплатні перерахував на потреби підрозділів ЗСУ.

Адвокат просить випустити Князєва з СІЗО без внесення застави

Під час обшуку майна 22 травня Князєв сам показав, де в нього лежать гроші та таким чином було вилучено у судді ВС близько $500 тис. готівки. У повідомленні НАБУ зазначається, що кошти, за даними слідчих, ймовірно сховали учасники злочину.

«НАБУ і САП під час обшуку вилучили велику суму готівки у майже пів мільйона доларів США, сховану учасниками злочину у справі за підозрою Голови Верховного Суду. Наразі НАБУ і САП досліджують джерело походження і приналежність цих коштів».

Зазначається, що обшук було проведено у ході досудового розслідування отримання $2,7 млн неправомірної вигоди Головою ВС і адвокатом:

«Гроші передавали Голові ВС в обмін на рішення на користь одного з українських бізнесменів».

Того ж дня адвокат Князєва Іван Староста повідомив, що захистом було подано апеляцію:

«Ми в принципі не згодні з результатами в суді першої інстанції, просимо скасувати ухвалу і вважаємо, що більш м’якого запобіжного заходу, не пов’язаного з утриманням під вартою, буде достатньо», – сказав Староста.

Про можливість внесення Князевим застави Староста сказав так:

«У нього немає такої можливості. Це непідйомна для нього сума».

З суддями ВС начебто домовлялося за гроші Адвокатське обʼєднання під виглядом адвокатських послуг і юридичного супроводу

Про викриття корупційної схеми щодо одержання неправомірної вигоди керівництвом та суддями Верховного Суду прес-служба НАБУ повідомила о 23.00 15 травня.  

За інформацією слідства, голова ВС Всеволод Князєв та низка суддів отримали хабар у $2,7 млн за ухвалення рішення в інтересах нібито Костянтина Жеваго, який перебуває закордоном.

Джерело: Фокус

Також детективи НАБУ заявили, що Детективи всередині ВС діє «бек-офіс», який готовий вирішувати за «винагороду» справи.

Голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Олександр Клименко повідомив, що виявити схему та зібрати докази вдалося завдяки тому, що детектив НАБУ під прикриттям проник всередину злочинного угруповання.

Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою Вищий антикорупційний суд 18 травня обрав іншому адвокату – Олегу Горецькому (фірма «Горецький і Партнери»). Було вирішено до 13.07 залишити юриста під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 80 млн грн.

“Він повинен був підшукувати справи людей, які згодні були надати неправомірну вигоду наперед визначеного судового рішення. Утримувати та переховувати протягом визначеного членами цієї групи строку неправомірної вигоди в таємному місці для зменшення ризиків викриття правоохоронними органами”, – сказав під час судового засідання прокурор Ігор Щур.

Горецький в судовій залі заявляв, що не має грошей на заставу, ніколи один на один не бачився з Князевим, не виїжджав з України з початку повномасштабної війни.

За версією слідства, Князєв отримав гроші за сприяння у справі Полтавського ГЗК. А також серед фігурантів справи вказують власника групи «Фінанси та кредит», єдиним власником якої є бізнесмен Костянтин Жеваго та також неназваного керівника адвокатського обʼєднання, який виступав посередником між двома сторонами.

Фото: УП

Бізнесмен Костянтин Жеваго запевняє, що із суддею не знайомий і не причетний до цієї справи. Зараз він перебуває у Франціїї.

«Не знайомий із Князєвим взагалі. Жодного разу з ним не спілкувався. Не знаю жодного його телефону. Ні з одним суддею Верховного суду ніколи не спілкувався», – сказав Жеваго в коментарі УП.

Втрапила в скандал відома юридична фірма «Ілляшев та Партнери». Бо в ЗМІ почали виходити публікації, що саме вона є тією компанією-посередником, про яку повідомило НАБУ. Тоді як юридична фірма «Ілляшев та Партнери», яка представляє інтереси компанії Ferrexpo AG (Швейцарія) та українських підприємств, що входять до її структури, у судах понад п’ять років (із 2017 року), опублікувала заяву щодо подій навколо Верховного Суду. Зазначила, що не має стосунку до пана Жеваго і до вказаної справи.

«Усі адвокати працюють у звичайному режимі. Жодних запитань від НАБУ з цього питання до нас поки що не надходило», – заявили в компанії.

Князєва обрали головою Верховного Суду наприкінці жовтня 2021 року. Із 2017-го він обіймав посаду судді та секретаря Верховної палати ВС.

«ВК» розповідав, про позови киян, які заглохли в суді – спливає термін давності, люди потерпають. І все тому, що ліквідація Окружного адмінсуду може затягнутись на роки.

Великий Київ у Google News

підписатися