Пилова буря: стало відомо, яким районам “дісталося” найбільше та коли це мине (ВІДЕО)

Автор: Любава Лисичкіна
18:57 22.06

За даними космічних спостережень над територією Астраханських степів виникла пилова буря. Це явище, на жаль, зачепило й місто Київ.

Пилова буря: стало відомо, яким районам “дісталося” найбільше та коли це мине (ВІДЕО)
 Як повідомляє Управління екології та природних ресурсів КМДА, на  двох автоматизованих постах спостереження було зафіксовано підвищення концентрацій пилу.
 
Так, концентрації  твердих речовин  фракцій РМ 2,5 та РМ 10 були зафіксовані   постом спостереження № 4 (вул. Вербицького 26) у Дарницькому районі та постом спостереження № 8 (Харківське шосе, 7/1) у Дніпровському районі.

 Як пояснили в Управлінні, шкідливі речовини накопичуються в атмосфері в залежності від метеорологічних умов: температури повітря, швидкості вітру та атмосферного тиску.  В атмосфері постійно відбувається змішування повітря – так звана «турбулентна дифузія» й шкідливі речовини не лише переносяться вітром на великі відстані, а й підіймаються у верхні шари атмосфери, але за умов підвищення температури, гаряче повітря не дає забрудруднюючим речовинам підійматися вгору.
 
В Українському гідрометцентрі причиною такого явища назвали  видування у південних районах РФ значної кількості грунту та переміщення повітряних мас. Додатковим фактором стало посилення швидкості вітру до 20 м/с у м. Києві, що спричинило видування з дорожнього покриття і вулиць дрібно дисперсного пилу, а також підвищення вологості повітря, яке сприяє погіршенню горизонтальної видимості.

Синоптики зауважують, що дана ситуація не несе загрози життю і здоров’ю громадян. Ситуація покращиться до середини ночі, проте залишкові явища переміщення пилових частинок будуть спостерігатися ще деякий час.

На даний час рекомендуємо  людям, які відносяться до групи ризику хронічних захворювань дихальних шляхів, алергічні реакції, захворювання серцево-судинноі системи, утриматись від прогулянок, в разі перебування на вулиці мати при собі чисту воду, зачинити вікна.
 
 За станом повітря можна слідкувати  в режимі онлайн за посиланням.
 
Як відомо, сьогодні, 22 червня, в Києві спостерігається сильний смог, на місто ніби опустилась брудна хмара.
 
 
 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...