Про це повідомляє кореспондент “ВК”.
Як ми уже повідомляли, з самого ранку «лежали» сайти з продажу ліків, а на деяких ресурсах уже є помітки, що ті чи інші ліки будуть доступні тільки за рецептом.
Як відомо, з 1 квітня в Україні запрацює база електронних рецептів, які є підставою для продажу рецептурних препаратів. До цього часу в Україні теж на придбання рецептурних ліків необхідно було мати рецепт, але нерідко фармацевти не дотримувалися цих рекомендацій та продавали дані групи препаратів без рецепту.
Водночас експерти фармацевтичного ринку та самі лікарі говорять, що принципово з 1 квітня нічого не зміниться, а, навпаки – ліки можна буде купувати ще й за електронними рецептами. До того ж список рецептурних препаратів запроваджено мало не рік тому, проте аптеки на цю вимогу не зважають, так що не варто і хвилюватися.
Читайте також: Консультації онлайн: чи зобов’язаний сімейний лікар давати пацієнтам свій номер телефону
У МОЗ зазначають, що рецептурними є близько 60% зареєстрованих в Україні лікарських засобів, саме на них потрібен рецепт лікаря. Решту ліків, які не потребують обовʼязкового призначення лікарем, можна буде, як і раніше, вільно придбати в аптеці. Тобто для українців нічого кардинально не зміниться — рецептурні препарати і раніше продавали за рецептами.
Також окремий порядок діятиме для волонтерських та благодійних організацій, а також тих громад, де ведуться активні бойові дії.
Виписати рецепт (електронний і паперовий) можуть лікарі всіх спеціальностей державних, комунальних чи приватних клінік, або ж лікар-ФОП.
Під час огляду лікар сформує електронне призначення із зазначенням діючої речовини, дозування, тривалості курсу та інструкції з прийому ліків. Після цього пацієнт отримує номер електронного рецепта та унікальний код його погашення.
Із впровадженням е-рецепту призначення завжди будуть доступні у смартфоні пацієнта. У разі відсутності гаджета, лікар зможе зробити призначення на паперовому рецептурному бланку. Також лікар випише паперовий рецепт за відсутності світла чи зв’язку в медичному закладі.
На сьогодні електронний рецепт є одним із найпоширеніших електронних медичних інструментів в Україні.
За інформацією МОЗ, лише у столиці було виписано понад 96,6 тисячі електронних рецептів на антибіотики та ще понад 2,7 тисячі — на наркотичні (психотропні) лікарські засоби.
Нагадаємо, з серпня 2022 року антибіотики почали продавати виключно за електронним рецептом.