Надскладну операцію на серці, яка тривала 8 годин, провели в Інституті Амосова

Автор: Любава Лисичкіна
18:12 14.10

Операція на дузі аорти вважається однією з найскладніших у кардіохірургії. Вона проводиться в умовах штучного кровообігу, глибокої гіпотермії, коли людину охолоджують до 25 градусів і зупиняють частково кровообіг по організму

Надскладну операцію на серці, яка тривала 8 годин, провели в Інституті Амосова
 
До Одеської лікарні чоловік потрапив у вкрай важкому стані: він не міг ані стояти, ані сидіти, у грудях так пекло, ніби хтось приставив праску.Ігоря було екстрено скеровано до Інституту Амосова, де було встановлено, що у нього стався гострий розрив та розшарування дуги аорти.
 
Ігорю провели надскладну операцію на серці із повною заміною висхідної дуги і низхідної грудної аорти. Загалом операція тривала 8 годин. Навіть після такого складного втручання, вже на другий день пацієнт уже відчув покращення свого стану, з третьої доби був переведений з відділу реанімації в терапевтичне відділення, а через тиждень після операції із хірургії до реабілітаційного Центру для подальшого відновлення.
 
“Це вже 27 подібна операція, яку зробили наші фахівці, причому 5 із них зроблено на виїзді в різних Центрах України”, – розповів Віталій Кравченко – завідувач відділу хірургічного лікування патології аорти Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова.
 
Операція на дузі аорти вважається однією з найскладніших у кардіохірургії. Вона проводиться в умовах штучного кровообігу, глибокої гіпотермії, коли людину охолоджують до 25 градусів і зупиняють частково кровообіг по організму, залишаючи тільки в судинах головного мозку, щоб зберегти його живим. Всі інші органи витримують 10-20 хвилин без кровообігу, що дозволяє встановити протез і зафіксувати його до дуги і низхідної аорти.
 
Ризики операції надзвичайно великі. Під час проведення такого втручання необхідно ретельно захистити головний і спинний мозок, внутрішні органи.
Відомо, два київських медзаклади лідирують за кількістю пересадки стовбурових клітин.
 

Великий Київ у Google News

підписатися