Нацистка РФ проводить в Україні етнічні чистки та поновлює досвід ГУЛАГУ – голова МЗС Литви

Автор: Ольга Даниленко
19:11 28.03

Незаконний вивіз українців у фільтраційні табори, а потім на територію РФ – це етнічні чистки за своєю суттю. Росія сповідує ідеологію нацизму та поновлює досвід ГУЛАГУ. Вперше про загарбницьку позицію від президента Путіна він почув ще у 2008 році на Саміті НАТО.

Нацистка РФ проводить в Україні етнічні чистки та поновлює досвід ГУЛАГУ – голова МЗС Литви

На цьому наголосив Міністр закордонних справ Литовської Республіки (2012-2020 рр.) Лінас Лінкявічюс.

Мені багато чого це нагадує, за своєю суттю це етнічна чистка. Вивозять людей проти їхньої волі, у цих фільтраційних таборах, потім далі у віддалені регіони Росії. Це вже було. Поновлюється досвід ГУЛАГУ. Й після цієї чистки можна сподіватися на якісь «референдуми» напевно на цій території”, – наголосив він в ефірі телеканалу “Прямий”.

Також ексочільник МЗС Литви зазначив, що сьогодні влада РФ сповідує ідеологію нацизму.

Ідеологія нацизму – верховенство нації однієї перед іншими. Коли вони говорять, що український народ не має права на існування, що України не існує й що це ніби-то штучне. І це не вчора почалося, я постійно про це нагадую”, – сказав він.

Лінкявічюс додав, що вперше про загарбницьку позицію РФ він почув ще у 2008 році на Саміті НАТО у Бухаресті під час виступу президента РФ Путіна.

За його словами, не всі тоді зрозуміли, що це означає.

Він (Путін, – ред.) тоді й казав: “З ким ви співпрацюєте, цієї держави не існує, це штучне утворення”. Тоді ніхто, або майже ніхто не зрозумів про що він каже. І тоді меншість з нас казала, що говорить він те, про що думає. Це 2008 рік. Плюс пропаганда з цих каналів російських. Тому це як раз нацизм. І в цьому вони ще й інших звинувачують. Вони викривлюють історію”, – пояснив Лінкявічюс.

Нагадаємо, фашистські військові РФ незаконно вивезли з тимчасово окупованих та заблокованих міст України на територію РФ майже 40 тисяч українців. Жінок, дітей, літних людей без речей у ночі закидували в автобуси й перевозили через кордон.

Як повідомляв “ВК”, окупанти створили фільтраційний табір для українців на Донеччині. Є беззаперечні свідчення нелюдського поводження з українцями, ненадання медичної допомоги. Відзначаються проблеми із забезпеченням харчуванням.

Великий Київ у Google News

підписатися