Нацслужба здоровʼя дала поради, як не залишитися без медичної допомоги на свята

Автор: Марина Максенко
00:36 30.12.2022

У Національній службі здоров’я надали поради українцям, як завчасно перед святами подбати про доступ до медичної допомоги, адже вона може знадобитися раптово.

Нацслужба здоровʼя дала поради, як не залишитися без медичної допомоги на свята

Про це НСЗУ повідомляє у Telegram.

Насамперед перед святами варто уточнити графік роботи сімейного лікаря. У НСЗУ нагадали: якщо громадяни не мають відповідної декларації, під час війни можна звернутися до будь-якого лікаря первинки. Однак потрібно уточнити адресу найближчої амбулаторії та графік прийому.

Крім того, слід домовитись з лікарем про спосіб зв’язку.

“Часто лікарі дають свій номер телефона пацієнтам, з якими уклали декларацію. Зокрема, щоб швидко виписати направлення чи рецепт за Програмою медичних гарантій”, – зазначили у НСЗУ.

Варто також уточнити у лікаря, чи можна з ним зв’язатися через месенджер.

Якщо громадянин отримує препарати за програмою “Доступні ліки”, треба перевірити, чи не закінчуються ліки. У разі потреби – завчасно звернутися до лікаря по новий рецепт та отримати препарати в аптеці.

Також у НСЗУ рекомендують термін придатності ліків, які залишилися в домашній аптечці.

Про те, що саме має бути в базовій домашній аптечці, можна дізнатися тут.

“На випадок, коли номер “103” перевантажений, краще мати під рукою альтернативний номер екстреної допомоги у вашому населеному пункті або районі. Альтернативний номер телефона екстренки можна дізнатися в місцевих органах влади, зокрема на сайтах територіальних громад”, – додали у НСЗУ.

Великий Київ у Google News

підписатися