Кешбек, щоби підтримати вітчизняних виробників
Почнемо з того, що коли цієї осені вперше запропонували створити картку “Національний кешбек” через Дію, ніхто, в тому числі кореспондент “ВК” і гадки не мав, що згодом ця ініціатива перетвориться у проект “Тисяча кожному”. Вихідні дані були такими:
Оформлюєш картку – купуєш українське, отримуєш кешбек, а з ним мотивацію шукати саме товари, вироблені вдома. Та даруєш усмішку підтримки для бізнесу.
Звичайно, до такої акції гріх не приєднатися. Адже ваш вірний слуга і раніше купуючи, наприклад, одяг в магазині, шукав маркування “Вироблено в Україні” та гордо носив куртки від бренду Clasna, сукні від Запорізької швейної фабрики та чоботи Wladna.
Читайте також: Ліки, лапша та солодощі – за товар яких виробників Києва повертають гроші
Отже, поїхали…
Подавати заявку було легко – пару кліків в Дії, декілька в додатку банку – і картка з’явилася у застосунках. Усі покрокові інструкції написані доступною мовою та дієві.
Нижче один з клієнтів маркетів розповідає, що теж оформив картку.
@okland_school
Єдине – після кількох тижнів закупів виникло питання – а де ж кешбек?
Друзі та знайомі підказали, що треба зайти в застосунок Дію та перевірити там, а не на картці банку – бо гроші прийдуть тільки через місяць з дня реєстрації.
Результат перший. Інформація, яку показала Дія, вражала:
За кілька тижнів закупів у маркетах на 300-500 грн на день – кешбеку прийшло 12 грн 50 коп. Така собі мотивація, якщо чесно.
Тим часом, вдалося натрапити на повідомлення УкрАвтопрому, де розповідали, що якщо ти купуєш в Україні автомобіль або комплектуючі до нього вітчизняного виробництва, можеш отримати повернення. Але не більше, як 3 тис. грн. Між іншим, не обов’язково для цього розраховуватися карткою, яку прив’язав, а можна подати заявку на кешбек у магазині.
Тепер влада знає все про твої гроші на рахунках і ти “вляпався” назавжди?
Поки Дія рахує балобонуси, мережа кишить повідомленнями, що через “Національний кешбек” ти раб назавжди. Говорять, начебто цей договір, який підписують в Дії, дійсний на 10 років. Більше того – позбутися його неможливо. Страшно, якщо чесно. Бо ж всі чули історії про дівчат, які виставили свої лахи на OLX, щоб продати за безцінь потребуючим та не засмічувати планету, а їм погрожували податковою.
Довелося вивчати документи договорів (ви теж так робіть завжди, між іншим).
Результат другий. Залякування про небезпечний доступ виявились фейком.
По-перше, договір підписується не на 10, а на 5 років. Окрім того, ви будь-якої миті можете звернутися до банку та його перервати. По-третє, звіт до податкової буде надходити про ваші покупки та податки, які стосуються кешбеку. А тут за вас усі відрахування зробить система.
На картку “Національного кешбеку” прийде тисяча від держави?
Схоже, що дійсно так. Невідомо, чому не на картку ЄПідтримка, яку багато українців мають ще з часів пандемії. Ми ж пам’ятаємо, як отримували гроші на квитки в кіно, щоб пом’якшити стрес від загрози коронавірусу.
В решті питань: як прийдуть гроші, заберемо та будемо розбиратися. Наприклад, чи легко переводити надходження на власні картки та скільки з суми відрахують на податки.
Читайте також: «Тисяча Зеленського»: як отримати кошти від держави
Куди можна витратити накопичення
Про це ви вже, напевно, чули: на квитки в театр, ліки в аптеках чи сплату за комірне. Але, боюсь, що такої суми, яка надійшла за цей місяць, вистачить хіба що на віник для двірника в подарунок, і то не новий, а той, що вже був у використанні.
Результат третій. Витрачати поки не доводилось
Читайте також: Українці зможуть придбати книги за державну підтримку
А ось дослідження від, як тепер кажуть, френдстрічки Ольги Юркової. Вона, між іншим, фахово вивчає проблему фейків, маніпуляцій та дезінформацій в інформаційному просторі.