Національний банк України випустив пам’ятну медаль “Сержантський корпус”

Автор: Любава Лисичкіна
20:14 20.11.2023

Медаль присвячена сержантському і старшинському складу ЗСУ, який засвідчив свою ефективність та важливість протягом російсько-української війни, що триває з 2014 року, був і є одним із факторів успішних дій українського війська з надання відсічі окупаційним силам.

Національний банк України випустив пам’ятну медаль “Сержантський корпус”

Про це ідеться у дописі Музею грошей Національного банку України.

Нову пам’ятну медаль «Сержантський корпус» презентував Голова Національного банку України Андрій Пишний разом з Головнокомандувачем ЗСУ генералом Валерієм Залужним. 

Сержантський корпус Збройних Сил України – міжвидова родина військових професіоналів, лідерів та експертів своєї справи, об’єднаних спільною метою, що має мотивувати на командну роботу і досягнення її стратегічних цілей, це окрема категорія військовослужбовців, яка має неофіційну назву “Становий хребет війська”.

Медаль виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування – “спеціальний анциркулейтед”, маса – 16,5 г, діаметр – 35,0 мм, тираж – до 200 000 штук. Гурт медалі – гладкий.

На аверсі медалі на дзеркальному тлі розміщено гасло сержантів і старшин Збройних Сил України СЛІДУЙ ЗА МНОЮ! РОБИ ЯК Я!, в центрі зображено українського сержанта-лідера, який веде за собою солдатів у бій, угорі – малий Державний Герб України та напис УКРАЇНА, рік карбування 2023, логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (ліворуч від зображення сержанта).

На реверсі медалі розміщено написи: СЕРЖАНТСЬКИЙ КОРПУС ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ, девіз сержантського і старшинського складу Збройних Сил України – ЧЕСТЬ, ВІДДАНІСТЬ, ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ, ПРОФЕСІОНАЛІЗМ (по колу), у центрі на дзеркальному тлі зображено символіку Сержантського корпусу Збройних Сил України та стилізований тризуб, що використовується Збройними Силами України.

Дизайн: Тетяна Балута, Олександра Кучинська. Скульптор – Володимир Дем’яненко.

 До слова, Нацбанк України ввів в обіг обігову пам’ятну монету “Антонівський міст”.

Великий Київ у Google News

підписатися