Як повідомили у Нацбанку, пам’ятну монету презентували Голова Національного банку України Андрій Пишний разом із трьома захисницями України: ординатором відділення реанімації та інтенсивної терапії у Головному військовому клінічному шпиталі Міністерства оборони України підполковником Аліною Слободянюк; ветеранкою російсько-української війни Євою Тур; військовослужбовицею Збройних Сил України та волонтеркою Лесею Литвиновою.
Карбування
Монету номіналом 10 гривень виготовлено зі срібла 925 проби, категорія якості карбування – “спеціальний анциркулейтед”, маса дорогоцінного металу в чистоті – 31,1 г, діаметр – 38,6 мм, тираж – до 2 500 штук. Гурт монети – гладкий із заглибленими написами позначення металу та його проби – Ag 925, маси в чистоті – 31,1 і логотипом Банкнотно-монетного двору Національного банку України. Елемент оздоблення – тамподрук.
Монету номіналом 5 гривень виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування – “спеціальний анциркулейтед”, маса – 16,5 г, діаметр – 35,0 мм, тираж – до 50 000 штук у сувенірній упаковці. Гурт монети – рифлений.
Зовнішній вигляд
На аверсі монет на дзеркальному тлі розміщено: символічну композицію, що демонструє відважність та волелюбність, щирість та водночас ніжність, дбайливість українських жінок, втілених в образах матері та захисниці, які під час війни взяли на себе величезну відповідальність – бути на захисті Батьківщини та водночас залишатися дружиною, господинею і матір’ю (у центрі); угорі напис УКРАЇНА (півколом), ліворуч від якого зображено стилізовані орнаменти української вишивки, номінал та графічний символ гривні; праворуч – малий Державний Герб України, оздоблений стилізованими орнаментами української вишивки, та рік карбування монети 2023.
На реверсі монет на дзеркальному тлі розміщено композицію, що символізує жіночність українок-захисниць: ліворуч – стилізовані хвилі жіночого волосся, заплетеного в косу; праворуч – абриси жіночої фігури в плахті (елемент оздоблення – тамподрук).
Художник – Марина Куц. Скульптор – Анатолій Демяненко.
Варто зазначити, що пам’ятні монети є законними платіжними засобами на території України.
До слова, у Бучі з’явилося нове місто-побратим зі Словенії: як партнери допоможуть громаді.