Нацбанк України ввів в обіг пам’ятну монету «Чорнобиль. Відродження. Бурий ведмідь»

Автор: Любава Лисичкіна
22:44 03.08

Це монета з серії «Флора і Фауна України».

Нацбанк України ввів в обіг пам’ятну монету «Чорнобиль. Відродження. Бурий ведмідь»

Як повідомляють у Нацбанку, монета виготовлена з нейзильберу.

Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник – унікальний об’єкт природно-заповідного фонду України, розташований на території, що постраждала від наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Незважаючи на катастрофу планетарного масштабу, природа відновлюється тут на диво швидкими темпами. Ці величезні простори стали своєрідним резерватом для розмноження типових для регіону Полісся та рідкісних червонокнижних представників тваринного світу. Тут спостерігаються процеси повернення великих тварин у місця природних ареалів, де раніше вони були повністю винищені людиною. Один із таких видів – ведмідь бурий, який через сто років відсутності з’явився тут знову в останні післяаварійні десятиліття.

Фотопастки час від часу фіксують перебування звіра на території заповідника. На думку фахівців, у майбутньому на території двох заповідників – Чорнобильського та суміжного з ним Поліського державного радіаційно-екологічного заповідника (білорусь) – може комфортно проживати близько 40 ведмедів.

На аверсі монети розміщено: малий Державний Герб України (угорі), написи: УКРАЇНА (під гербом); номінал монети – 5/ГРИВЕНЬ (праворуч від герба); у центрі – символічне колесо життя, що знаменує відродження природи: стилізований міжнародний знак “Радіаційна загроза”, оповитий листям, навколо якого тварини, популяції яких розвиваються у 30-кілометровій зоні відчуження, що стала своєрідним резерватом для розмноження, зокрема лелеки чорного, коня Пржевальського, рисі, зубра, лося, ведмедя бурого. 

На реверсі монети на тлі пейзажу зображено ведмедя бурого (використано тамподрук), над яким на дзеркальному тлі написи: ВЕДМІДЬ/БУРИЙ/URSUS ARCTOS; угорі – ведмедя та ведмежа.

Як і перша монета «Чорнобиль. Відродження. Кінь Пржевальського» (випущена НБУ 29 липня, але минулого року), цьогорічна присвячена відродженню природи на території Чорнобильського заповідника.

Номінал монети – 5 гривень. Її тираж – 40 тис. штук.

До слова, українці зможуть користуватися пам’ятними монетами серії «Збройні Сили України».

 

Великий Київ у Google News

підписатися