Нацбанк України ввів в обіг обігову пам’ятну монету “Антонівський міст”

Автор: Любава Лисичкіна
20:16 10.11.2023

Обігова пам’ятна монета є законним платіжним засобом на території України, приймається всіма фізичними і юридичними особами без будь-яких обмежень на всій території України за всіма видами платежів.

Нацбанк України ввів в обіг обігову пам’ятну монету “Антонівський міст”

Як повідомили в Національному банку України, обігова пам’ятна монета “Антонівський міст” присвячена найбільш згадуваному в часи війни мосту в Україні, одній з трьох ключових переправ через Дніпро в Херсонській області, стратегічно важливому об’єкту для регіону та країни в цілому.

 Монету номіналом 10 гривень виготовлено зі сплаву на основі цинку з нікелевим покривом, категорія якості карбування – “анциркулейтед”, маса – 6,4 г, діаметр – 23,5 мм, тираж – 10 000 000 штук (у тому числі 500 000 штук у сувенірній продукції – роликах). Гурт монети – рифлений.

На аверсі монети розміщено: угорі – малий Державний Герб України, у центрі, в обрамленні давньоруського орнаменту написи: УКРАЇНА / 10 / ГРИВЕНЬ (півколом), на тлі орнаменту: рік карбування монети – 2023 (унизу) та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч).

На реверсі монети розміщено стилізоване зображення Антонівського мосту та річки Дніпро з висоти пташиного лету, транспортні розв’язки на обох кінцях мосту, що роблять цей міст цікавим і оригінальним; напис АНТОНІВСЬКИЙ МІСТ (угорі).

 Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук. Скульптор – Володимир Дем’яненко.

 Відомо, Нацбанк порадував новою монетою про українську мову.

Великий Київ у Google News

підписатися