Нацбанк просить не використовувати пошкоджені банкноти – який вони мають вигляд

Автор: Галина Ворона
12:53 24.08.2022

Нацбанк закликає українців відмовлятись під час розрахунків від банкнот з отворами та іншими пошкодженнями.

Нацбанк просить не використовувати пошкоджені банкноти – який вони мають вигляд
Світлодіодне освітлення

Як пояснили в НБУ, зараз існує загроза потрапляння подібних банкнот в готівковий обіг в результаті їх крадіжки окупантами або мародерами із захоплених відділень банків.

За інформацією відомства, у разі, якщо банк не може вивезти готівку, враховуючи бойові дії або їх загрозу, він повинен навмисне пошкодити банкноти (привести їх у неплатіжний стан), тож вони перестали бути платіжним засобом.

Наприклад, банкноти можуть просвердлювати, обрізати не менше 50% площі купюри, розрізати навпіл або наносити на них спеціальні розчини чи фарбу.

Просимо і бізнес, і громадян бути уважними. Такі банкноти – пофарбовані, розрізані або з отворами – не потрібно приймати під час готівкових розрахунків“, – закликає НБУ.

Якщо у вас виникли сумніви, потрібно звертатися в будь-який банк.

Пошкоджені банкноти під час дії воєнного стану обміну не підлягають, а вилучаються для подальшого проведення досліджень. Підроблені та навмисно пошкоджені банкноти вилучаються без відшкодування їх вартості. Про вилучення з обігу таких банкнот інформуються правоохоронні органи, які здійснюватимуть відповідні розслідування“, – додали в НБУ.

Ось один із прикладів, який вигляд можуть мати пошкоджені купюри.

Читайте також: Як самостійно перевірити справжність банкнот гривні: поради від Нацбанку

Нагадаємо, Нацбанк оголосив акцію зі збору монет для потреб Збройних сил України.

Великий Київ у Google News

підписатися