Як пояснили в НБУ, зараз існує загроза потрапляння подібних банкнот в готівковий обіг в результаті їх крадіжки окупантами або мародерами із захоплених відділень банків.
За інформацією відомства, у разі, якщо банк не може вивезти готівку, враховуючи бойові дії або їх загрозу, він повинен навмисне пошкодити банкноти (привести їх у неплатіжний стан), тож вони перестали бути платіжним засобом.
Наприклад, банкноти можуть просвердлювати, обрізати не менше 50% площі купюри, розрізати навпіл або наносити на них спеціальні розчини чи фарбу.
Просимо і бізнес, і громадян бути уважними. Такі банкноти – пофарбовані, розрізані або з отворами – не потрібно приймати під час готівкових розрахунків“, – закликає НБУ.
Якщо у вас виникли сумніви, потрібно звертатися в будь-який банк.
Пошкоджені банкноти під час дії воєнного стану обміну не підлягають, а вилучаються для подальшого проведення досліджень. Підроблені та навмисно пошкоджені банкноти вилучаються без відшкодування їх вартості. Про вилучення з обігу таких банкнот інформуються правоохоронні органи, які здійснюватимуть відповідні розслідування“, – додали в НБУ.
Ось один із прикладів, який вигляд можуть мати пошкоджені купюри.
Читайте також: Як самостійно перевірити справжність банкнот гривні: поради від Нацбанку
Нагадаємо, Нацбанк оголосив акцію зі збору монет для потреб Збройних сил України.