Мова йде про Музей грошей та його експонати, які можна побачити у віртуальному турі музею, а також практично доторкнутися. Завдяки функції доповненої реальності (AR), яка працює без встановлення додаткових програм чи застосунків.
У кожній вітрині віртуального туру є клікабельні експонати, завдяки чому відвідувачі можуть ознайомитися з історією того чи іншого об’єкта, а також оглянути його з усіх сторін.
Загалом у музеї представлено більше 180 експонатів у форматі 3D. Їх також можна переглянути у доповненій реальності, тобто прямісінько у себе вдома, на робочому столі чи тумбі біля ліжка, на прогулянці з друзями.
Як працює AR у віртуальному турі Музею грошей?
- На вашому смартфоні відкрийте віртуальний тур на сайті Музею грошей за посиланням: https://museum.bank.gov.ua/museum/3d-tour/
- Оберіть “Індивідуальну віртуальну екскурсію” та натисніть “Розпочати перегляд”.
- Пересуваюсь зеленими вказівниками, оберіть вітрину, яка вас зацікавила.
- Клікабельні експонати можна переглядати у 3D та у AR-режимі (вони мають зелену рамку).
- Оберіть експонат, який вас зацікавив, та натисніть кнопку “AR” у правому верхньому кутку.
- Наведіть камеру на бажане місце розміщення, потримайте телефон нерухомо, поки не з’явиться маркер (зелене коло).
- Після цього, натисніть на кнопку “Place!”
Щоб використовувати сервіси Google Play для AR, вам потрібен пристрій Android із Google-акаунтом, щонайменше 1 гігабайтом вільного місця, щонайменше одним встановленим AR-додатком або Google Chrome Browser, доступом до мобільної мережі Інтернет.
Крім того, гіди Музею продовжують проводити онлайн-екскурсії, у рамках можна віртуально завітати до Операційного залу будівлі Національного банку, а також відвідати експозицію Музею грошей.
Зареєструватися на віртуальний тур можна на сайті Музею грошей: https://museum.bank.gov.ua/museum/
Безкоштовний віртуальний тур триватиме близько 1 години та буде проводитися на платформі Zoom. Такий формат буде зручний для великих груп дітей чи молоді, які бажають разом вирушити у захопливу мандрівку світом грошей.