Про це повідомляє пресслужба Міністерства внутрішніх справ.
Зазначається, що це передбачено змінами в Земельний Кодекс України, які були внесені у лютому 2023 року. Відтоді землі територій та об’єктів природно-заповідного фонду вздовж лінії держкордону у прикордонній смузі виводяться із складу природно-заповідного фонду та передаються військовим частинам ДПСУ.
Мова йде про земельні ділянки шириною 30-50 метрів уздовж лінії державного кордону на суші, по берегу української частини прикордонної річки, озера або іншої водойми. А вздовж лінії державного кордону України з Російською Федерацією і Республікою Білорусь – шириною до 2 кілометрів.
Надалі прикордонники здійснюватимуть будівництво, облаштування та утримання інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій.
Загальна потреба землевідведення уздовж державного кордону України складає понад 23 тисячі гектарів. З них понад 2 тисячі – землі природно-заповідного фонду у складі 42 заповідників державного та місцевого значення.
Наразі вже підготовлений проєкт Указу Президента України щодо зміни меж території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. Документ проходить погодження в центральних органах виконавчої влади.
Читайте також: У Чорнобильському заповіднику вперше за десяток років фіксують незвично ранню повінь
Нагадаємо, Чорнобильська зона найбільше серед екосистем Київщини постраждала через російську агресію.