На висвітлення діяльності ВР виділили понад 400 млн, а на каналі РАДА – лише “слуги”

11:48 05.08.2022

Народні депутати фракції “Європейська Солідарність” зареєстрували проєкт постанови про особливості висвітлення діяльності Верховної Ради в умовах воєнного стану. Парламентарі пропонують зобов’язати канал РАДА транслювати засідання парламенту в запису в повному обсязі й дотримуватися балансу.

На висвітлення діяльності ВР виділили понад 400 млн, а на каналі РАДА – лише “слуги”
Світлодіодне освітлення

Про це повідомила співголова опозиційної фракції Ірина Геращенко.

Вона зауважила, що минулого року на висвітлення діяльності ВР виділили 84,7 млн грн. Цього ж року суму збільшили в п’ять разів. Держбюджетом передбачено сукупне фінансування телеканалу “Рада” і газети “Голос України” майже 408 млн грн. 

Вперше були заведені сторонні продакшн, аби освоювати бюджетні мільйони. Завдання РАДА і інших інформаційних майданчиків – це висвітлення діяльності ВР, трансляція пленарних засідань і роботи комітетів. Але нині всі інформаційні платформи парламенту здані в лізинг ОП. Останні пів року канал “Рада” під егідою воєнного стану взагалі не інформує про парламент. Слот РАДА в марафоні раболепно розповідає про заступників і порадників ОП. Парламент стрімко втрачає мінімальну суб’єктність“, – написала Геращенко у себе в Facebook.

За її словами, представники “ЄС” у парламенті “зареєстрували постанову про особливості висвітлення діяльності ВР в умовах воєнного стану, яким зобов’яжемо канал РАДА транслювати засідання парламенту в запису в повному обсязі й дотримуватися балансу, а не показувати одних “слуг”.

Читайте також: Пане Зеленський, ми б’ємося за Україну, де є свобода слова та медіа – боєць ТРО

Геращенко також іронічно запропонувала передати телеканал РАДА на баланс Офісу президента, що Банкова фінансувала його з власного бюджету, “висвітлюючи поїздки і заяви позаштатних радників“.

“Другий – це трансформація РАДА з телеканалу в веб-портал, основне завдання якого – трансляція сесійних засідань і комітетів. Саме в такому вигляді існують інформаційні майданчики Європарламенту і парламентів всіх європейських країн, ніде немає цих радянських пережитків у вигляді власного ТБ каналу. Заощадимо купу грошей, можна буде 400 млн грн спрямувати на армію”, – додала нардепка. 

Вона також висловила жаль щодо ситуації із “Суспільним”. “Скільки сил і коштів було витрачено на реформу державного мовника і перехід до суспільного, а зараз маємо найгірший варіант УТ-1, повністю контрольований міністерством цензури, з чорними списками й табу, суцільним ОП і “слугами” в ефірі. Прикро, що вчорашні активісти і керівники телеканалу, які тепер інтегровані у владу, мовчать“, – додала Геращенко.

Читайте також: Від Зеленського вимагають підвищити зарплату військовим та скасувати надбавки нардепам

Раніше “ВК” писав, що група народних депутатів провладної фракції “Слуги народу” зареєструвала у парламенті законопроєкт, яким пропонується позбавити українських військовослужбовців права на свободу думки і слова, а також на вільне вираження своїх поглядів і переконань.

Великий Київ у Google News

підписатися