Взимку кияни вже навчилися обирати запасні батарейки та ліхтарики. Однак існують рекомендації, як приготуватися до несприятливих ситуацій завбачливо. Ради розробила асоціація “Енергоефективні міста України”.
Якщо зникне світло:
- ліхтарі на батареях або акумуляторах, запас свічок, сірників;
- павербанки, акумуляторні батареї (не забувайте їх заряджати й перевіряти стан заряду), акумулятори холоду та термосумки
- портативні плитки на пропан-бутані, таганки на сухому спирті (під час їхнього використання обов’язково дотримуйтеся правил пожежної безпеки)
- джерела безперебійного живлення (UPS) (при цьому перед придбанням ретельно перевіряйте можливість їхнього використання для живлення ваших приладів)
- за можливості, автомобільні інвертори з акумулятором і зарядним пристроєм, дизельні або бензинові генератори, запас пального, подовжувачі (у жодному разі не встановлюйте генератор у закритих приміщеннях без вентиляції)
Раптом вимкнуть воду:
- подбайте про наявність запасу води (питної й технічної) щонайменше на три доби (періодично оновлюйте цей запас з огляду на встановлені терміни зберігання; врахуйте, що наявність бойлера створює додатковий запас технічної води)
- переконайтеся, що знаєте, як можна злити воду з бойлера, щоб її використати.
- зберігайте воду (питну й технічну) не в одному резервуарі, а в декількох
- на випадок евакуації передбачте наявність тари невеликого обсягу
Коли немає газопостачання:
- згодиться електрична плитка, портативна плитка на пропан-бутані чи сухому паливі із запасом пального – для приготування їжі
- бойлер для підігріву води
Нагадаємо, на Подолі енергетики завершують реконструкцію теплокамери на магістральній тепломережі.