На вшанування жертв Другої світової у парк Слави принесли портрет царя Миколи І (ФОТО)

Автор: Тетяна Сененко
16:48 22.06.2021

Сьогодні в Україні вшановують пам’ять жертв Другої світової війни. День пам’яті відзначається щорічно 22 червня, у день початку німецько-радянської війни, і вшановує цей день кожен по своєму.

На вшанування жертв Другої світової у парк Слави принесли портрет царя Миколи І (ФОТО)
Світлодіодне освітлення

Біля Вічного вогню за день побули і Президент, і представники КМДА, і “ветерани”, які влаштували біля меморіалу справжній перформанс, повідомляє кореспондент ВК.

Учасники акції, певно вирішили повторити атмосферу трандиційного маршу “Безсмертний полк” на 9 травня. Атмосфери додавали георгіївські стрічки на орденах, ікони фото і портрет Миколи І в рамці на грудях у одного з “вшановувачів”.

Читайте також: “No pasaran”, червоні прапори і Кива. ОПЗЖ відсвяткувала 9 травня у Києві (ФОТО)

Крім того, до вічного вогню принесли польові казанки, фляги та лимонад, який завбачливо повернули етикеткою від камери.

Нагадаємо, 22 червня — день, коли у 1941 році по радіо прозвучали страшні слова В’ячеслава Молотова: «Сьогодні, о 4 годині ранку, без висунення будь-яких претензій до Радянського Союзу, без оголошення війни, німецькі війська напали на нашу країну». Доки всі мирні мешканці спали, розпочалася німецько-радянська війна. 

Цю дату встановлено пам’ятною Указом Президента України від 17-го листопада 2000-го року № 1245/2000 «День скорботи та вшанування пам’яті жертв Війни в Україні

Україна під час Другої світової зазнала чи не найбільших втрат. За різними оцінками, в Україні загинуло від 8 до 10 мільйонів людей, з них цивільного населення – близько 5 млн, 2,2 мільйона вивезли до нацистської Німеччини, 10 мільйонів залишилися без даху над головою.

 

 

Великий Київ у Google News

підписатися