На власника 200-річного будинку на Подолі подали позов до суду – вимагають охоронний договір і ремонту

Автор: Галина Ворона
14:54 30.04

На власника будівлі лазень купця Михайла Бубнова, який є об’єктом культурної спадщини, подали до суду, щоб змусити укласти охоронний договір та привести пам’ятку до належного стану. Ця будівля на вулиці Набережно-Хрещатицькій, 13 у Подільському районі, доведена до аварійного стану.

На власника 200-річного будинку на Подолі подали позов до суду – вимагають охоронний договір і ремонту

Про це повідомляє столична прокуратура.

Правоохоронці зазначають, що історія будинку сягає початку ХІХ століття, коли після пожежі на Подолі цю ділянку в 1822 році отримав купець 3-ї гільдії Михайло Бубнов та збудував на ній садибу, в якій розташовувались громадські лазні.

Будівля становить цінність як цікавий приклад архітектури у формах класицизму, що до сьогодні зберегла свою автентичність та відображає розвиток Київської архітектури ХІХ століття. Будинок є рідкісним і становить історичну цінність як об’єкт, що пов’язаний з історією національних меншин, із духовним розвитком єврейської громади міста Києва. Зважаючи на виняткову оригінальність архітектурного стилю, цей об’єкт має беззаперечну культурну цінність”, – кажуть у прокуратурі.

Проте власник будівлі ухиляється від укладення охоронного договору, що фактично позбавляє об’єкт культурної спадщини гарантій захисту, передбачених пам’яткоохоронним законодавством. Більше того, на даний час будинок перебуває в аварійному стані, а власник здійснює демонтаж даху.

За таких обставин Подільська окружна прокуратура міста Києва звернулась до Київського окружного адміністративного суду із позовом до власника споруди про зобов’язання укласти з уповноваженим органом охорони культурної спадщини охоронний договір на вказаний об’єкт культурної спадщини, а також із зобов’язанням привести до належного стану вказаний будинок.

Читайте також: У Кличка вимагають від парламенту добро на примусовий викуп історичних будинків у безвідповідальних власників

Нагадаємо, торік влітку біля цієї історичної будівлі помітили будівельний паркан, а за кілька днів почався її демонтаж, який вчасно вдалось зупинити. Після цього було ще кілька спроб розібрати будівлю. Після цього 200-літню будівлю внесли до Переліку об’єктів культурної спадщини Києва. Наступного дня забудовник знову намагався її зруйнувати.

Великий Київ у Google News

підписатися