На війні за Україну загинув командир 206 батальйону ТРО, кіборг Віталій Баранов

Автор: Анна Ткаченко
15:12 09.10.2023

У боях за Україну під час виконання бойового завдання на Донеччині 8 жовтня загинув підполковник, командир 206-го Батальйону територіальної оборони ЗСУ, кіборг із позивним “Біба” Віталій Баранов. Герою було 56 років.

На війні за Україну загинув командир 206 батальйону ТРО, кіборг Віталій Баранов

Віталій Баранов нагороджений орденами Богдана Хмельницького II й III ступенів, інформує “Вечірній Київ”.

Він народився на Житомирщині у місті Коростишів. Батько був керівником підприємства «Вибухпром» на кар’єрі. Дитиною Віталій їздив з батьком на роботу — коли підривали граніти й це його причаровувало. Пізніше, він зізнався, що це вплинуло на вибір професії.

Віталій Баранов обрав Кам’янець-Подільське вище військово-інженерне командне училище імені маршала інженерних військ В. К. Харченка.

Військова професія і армійське середовище та навчання він вважав одним з найкращих періодів життя, коли сформувалась його особистість.

В незалежній Україні Віталій Баранов був підполковником ЗСУ. У 2004 році пішов у відставку, зайнявся бізнесом. А у 2014 — став захищати Україну. Кажуть, що його не хотіли брати до війська, бо не було відповідної його званню та спеціальності посади. Але Баранов пішов служити старшим лейтенантом в 90-му окремому батальйоні, де був на посаді помічника командира батальйону з оперативного забезпечення.

Читайте також: Під Бахмутом загинув Герой України Да Вінчі

Потім у його долі був Донецький аеропорт. Баранов став начальником штабу батальйону. Їх комбат потрапив у полон і Віталій Анатолійович очолив підрозділ.

У 2015 році працював у ТСО України. Створив громадську організацію, яка опікувалась колишніми «кіборгами».

Про початок широкомасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року, Віталій Баранов дізнався у селі Катюжанка, за 50 кілометрів від столиці. Він рушив до Чорнобиля, бо розумів, що звідти «московіти» намагатимуться йти на Київ. Проаналізувавши ситуацію, повернувся додому, зібрав речовий мішок і поїхав до центру терукомплектування.

«За годину-півтори туди підтягнулися і мої бойові побратими по 90-му батальйону. Нас було чоловіків 10-12. Ми отримали зброю, і для всіх нас, як і для десятків тисяч українців, того дня почалося нове життя», — так Баранов згадував початок великої війни.

Він з підрозділом виконував завдання у Чорнобилі та районі Київського водосховища. далі воювали на Миколаївщині, Херсонщині, Харківщині, певний час були під Бахмутом.

«Наш підрозділ формувався в Києві, але служать у ньому представники практично з усіх регіонів», — розповідав він.

Саме біля Бахмуту підрозділ зазнав найболючіших втрат. До слова, Віталій Баранов казав журналістам, що для такого розташування, яке має Україна, служити у війську мають всі.

За інформацією ТСН, в останню путь Віталія Баранова проведуть у Катюжанці Київської області в середу, 11 жовтня.

Прощання почнеться об 11:00 біля будинку кіборга за адресою: вулиця Біла, 83. Опісля підполковника поховають на місцевому кладовищі.

Жителів громади просять зустріти захисника “живим коридором” і запалити свічку пам’яті.

Нагадаємо, у Бучанському районі поховали 19-річного захисника, який загинув на Херсонщині.

Великий Київ у Google News

підписатися