У мікрорайоні Відрадний Солом’янського району м. Києва, де спостерігається зростання захворюваності на гепатит А серед дорослих та дітей, організують повторне безкоштовне обстеження місцевих мешканців на гепатит А.
Про це повідомляє Солом’янська РДА.
Тестування проведуть 19 травня та 22 травня 2025 року з 10.00 до 14.00 біля центрального входу до парку «Відрадний» (вул. Академіка Шалімова, 37-а).
Його буде проводити медична бригада. Мешканців району просять відповідально поставитися до ситуації та пройти безкоштовне тестування!
У разі оголошення повітряної тривоги учасники обстеження мають негайно прослідувати до найближчих укриттів цивільного захисту населення:
- вул. М. Донця, 2;
- вул. Академіка Шалімова, 37;
- вул. Академіка Шалімова, 42-А.
Що відомо про спалах гепатиту А на Відрадному
Перші випадки захворювання зареєстрували 5–8 травня 2025 року. Станом на 12 травня зафіксовано 34 хворих, з них 20 — діти. До 13 травня кількість хворих зросла до 40, з яких 23 — діти. Госпіталізовано 26 осіб, зокрема 15 дітей.
Станом на 16 травня у місті вже 65 хворих: 31 дитина та 34 дорослих.
Спалах зосереджений у мікрорайоні Відрадний. Хворі діти навчаються у трьох місцевих школах, які тимчасово переведено на дистанційне навчання.
Точне джерело спалаху не встановлено. Фахівці перевіряють воду в бюветах, водопроводах і навчальних закладах, але відхилень від санітарних норм не виявили. Гепатит А передається фекально-оральним шляхом — через забруднену воду, їжу, брудні руки або побутовий контакт.
14-15 травня на Відрадному вже провели дводенне виїзне обстеження на гепатит А, яке пройшли 500 киян. Остаточні результати не повідомляли, але як стало відомо “ВК”, у перший день провели обстеження 218 жителям, з них 10 виявились позитивними.

Як передається вірус гепатиту А?
- Через вживання забрудненої їжі чи води, що містять фекальні домішки інфікованих.
- При недотриманні особистої гігієни.
- У побуті, якщо інфікована особа готує їжу для інших.
- Під час певних видів сексуальних контактів.
Основні симптоми гепатиту А:
- Підвищення температури тіла.
- Загальна слабкість.
- Втрата апетиту.
- Діарея, блювота.
- Дискомфорт або біль у животі.
- Потемніння сечі.
- Жовтяниця (пожовтіння шкіри та білків очей).
Профілактика гепатиту А:
- Мийте руки теплою водою з милом (не менше 20 секунд) перед їжею та після відвідування туалету.
- Пийте лише кип’ячену або бутильовану воду.
- Ретельно мийте овочі та фрукти перед вживанням.
- Найефективніший спосіб профілактики – вакцинація.
Вакцина проти гепатиту А є безпечною та ефективною, але не входить до Національного календаря щеплень. Її можна придбати в аптеках за власний кошт.