Про це ідеться у повідомленні на сторінці ВДНГ.
МКІП опублікувало наступний коментар: “На жаль, цей павільйон та панно не мали статусу об’єкта культурної спадщини, тому задіяти норми закону щодо виконавців демонтажних робіт МКІП не може. Збереження культурної спадщини — один з пріоритетів культурної політики України. Фіксування спадщини і вчасне реагування на її збереження — необхідність для кожної свідомої установи, бізнесу та громадян загалом. Дякуємо громадськості за розголос. Деталі щодо подальшої долі мозаїки будуть повідомлені згодом.”
Наразі на території Експоцентру є 19 обʼєктів (будівель та споруд), що офіційно мають статус історико-культурних памʼяток України, та охороняються законом. Утім є обʼєкти, що не на балансі Експоцентру, а тому знаходяться поза межами відповідальності експоцентру, розповіли у ВДНГ.
Також вони повідомили, що поспілкувались з архітекторами, істориками, пам’яткознавцями, мистецтвознавцями й митцями для того, щоб зрозуміти, які є можливі варіанти подальших дій. Була проведена нарада з керівництвом Головного управління ДСНС України у м. Києві. В ході наради було вирішено відновити мозаїчне панно в його первісному вигляді. Для цього частково буде використано елементи оригінального панно, що збереглися.
“Зі свого боку ми готові допомогти знайти фахівців, що спеціалізуються на відновленні подібних робіт. Обов’язково інформуватимемо вас щодо подальших дій. Утім на цьому етапі можемо сказати, що перший крок до відновлення зроблено. На черзі — опрацювання деталей щодо проведення відновлювальних робіт. Щодо запобігання подібних ситуацій в майбутньому: враховуючи отримані пропозиції та рекомендації, ми прийняли рішення створити “Публічний реєстр необлікованих цінностей ВДНГ”, – ідеться у повідомленні ВДНГ.