На території зруйнованого російською ракетою сучасного стадіону “Локомотив” грали футбол з 1919 року

Автор: Оксана Тупальська
18:16 23.01

На місці сучасного спорткомплексу у 1919 році створили майданчик для проведення ігор серед робітників та службовців київського залізничного вокзалу. А згодом – побудували стадіон з кріслами для вболівальників.

На території зруйнованого російською ракетою сучасного стадіону “Локомотив” грали футбол з 1919 року
Світлодіодне освітлення

Внаслідок падіння уламків ракети на стадіон “Локомотив” вранці 23 січня три людини отримали серйозні травми, один чоловік перебуває у критичному стані. Під час тривоги люди знаходилися на мінус першому поверсі, в залі, яка вважається укриттям. Була госпіталізована жінка з черепно-мозковою травмою, ще один чоловік – у комі, охоронець стадіону перебуває у стресовому стані.

Як розповів президент спортивного клубу “Локомотив” Олександр Єгоров, росіяни зруйнували кілька тренувальних та тренажерних залів, які знаходилися в приміщенні, офісні кабінети та роздягальні. Олександру надходять дзвінки підтримки від представників спортивної спільноти з України та з-за кордону з побажаннями якнайшвидшої відбудови. 

2 серпня 1925 року було офіційно відкрито новий стадіон для команди “Желдор”, що була на той час однією з найсильніших у Києві, розповідає фанатський ТГ-канал Troublemakers & Ultras Action.

“Наприкінці 1935 року на з’їзді фізкультурників Південно-Західної залізниці було прийняте рішення про створення ДСТ “Локомотив”, згідно з яким нові назви отримали і футбольна команда, і стадіон. У 1938 році на «Локомотиві» проводилися матчі найвищого дивізіону чемпіонату СРСР з футболу”, – розповідають футбольні фанати.

У 2012 році провели реконструкцію стадіону “Локомотив”. Тоді біля футбольного поля встановили зручні пластикові сидіння на трибунах, та замінили на новітнє штучне покриття газону. Окрім змагань з футболу тут проводились матчі з регбі та американського футболу.

Стадіон є домашньою ареною однойменного футбольного клубу, який виступає в Другій лізі, і є одним із найстаріших столичних клубів.

Ще у вересні 2022 року “ВК” розповідав, що на залізничному стадіоні «Локомотив» у Києві відбувався чемпіонат України з футболу серед аматорських команд.

З прикрістю розповідають про руйнування стадіону залізничники. 

“Потвори ракет знищили стадіон. Стадіон, де тренувались діти і дорослі. Саме на цьому стадіоні почалась моя велоподорож з Києва в Берлін. Просто потвори. Немає слів…”, – сказав Олександр Красноштан, який раніше працював директором департаменту з організації внутрішніх та міжнародних пасажирських перевезень “Укрзалізниці”.

На світлинах видно наслідки російської атаки та руйнування головної будівлі сталіону. 

Як виглядав стадіон “Локомотив” після реконструкції:

Раніше “ВК” розповідав, що внаслідок ранкового обстрілу у столиці зазнав руйнувань спортивний комплекс «Локомотив». Одна людина отримала травми.

Щодня на “Локомотиві” тренуються понад півтисячі дітей залізничників та з тимчасово переміщених родин, зокрема з Маріуполя, Мелітополя та Херсона. Усі заплановані на сьогодні заняття скасували. 

Великий Київ у Google News

підписатися