На Сирці можна помилуватися тюльпановими деревами (ФОТО)

Автор: Марія Супрун
17:29 08.06.2021

У Сирецькому дендропарку починають квітувати тюльпанові дерева. Це одні із найстаріших у столиці реліктів, батьківщиною яких є Північна Америка.

На Сирці можна помилуватися тюльпановими деревами (ФОТО)
Світлодіодне освітлення

Ліріодендрони вперше посадили на Сирці у 1952 році. Зараз їх п’ять. Родова назва означає «дерево-ліра». Так його «охрестили» за оригінальну форму листків, а тюльпановим — за пахучі квіти жовтогарячого кольору, які нагадують тюльпани, пише Вечірній Київ.

«Наші ліріодендрони починають квітувати з верхівки крони, де найбільше сонця. Тому зараз щоб помилуватися квітами треба або бінокль або добру оптику у фотоапараті», — пояснили у Сирецькому дендропарку.

Тюльпанові дерева найбільші медоноси із дерев субтропічного клімату. Хоча у ботсадах їх висаджують не через турботу про бджіл, а завдяки чудовому декоративному вигляду. А щороку у травні-червні, коли дерева цвітуть, то перетворюються на своєрідні центри паломництва.

Нагадаємо, у Києві тюльпанові дерева є також в ботсаду Гришка – помилуватися ними можна на ділянці магнолій (вони, до речі, найближчі родичі).

А найстаріше тюльпанове дерево Київщини росте у Ворзелі. Його посадили у 1914 році. І воно є ботанічною пам’яткою природи місцевого значення.

Великий Київ у Google News

підписатися