На щорічному фотоярмарку “Photo Kyiv 2021” вчитимуть співчувати і співпереживати

Автор: Галина Ворона
00:04 01.08.2021

У Києві з 12 по 25 серпня пройде V щорічний фотоярмарок “Photo Kyiv 2021”. Цьогоріч він відбудеться просто неба у Національному заповіднику “Софія Київська” у форматі міжнародної виставки фоторобіт “Не|видиме життя”

На щорічному фотоярмарку “Photo Kyiv 2021” вчитимуть співчувати і співпереживати
Світлодіодне освітлення

За словами організаторів, головною темою заходу стане інклюзивність і безбар’єрність у сучасному суспільстві.

Основна ідея – привернути увагу фотомайстрів і відвідувачів до таких цінностей, як повага, прийняття, співчуття, відкритість і співпереживання. Саме вони необхідні для створення єдиного суспільства з рівними учасниками. Ми розглядали кілька тем для виставки, проте, саме інклюзія виявилася найактуальнішою. Наразі українському суспільству, як ніколи, потрібна єдність, адже пандемія провела між нами кордон. Цьогоріч фотографічний ярмарок дасть відвідувачам можливість задуматися, які внутрішні та зовнішні бар’єри заважають нам сприймати один одного такими, якими ми є”, – зазначили організатори.

У конкурсі взяли участь 89 фотографів з 15 країн світу, які представили різне бачення безбар’єрності та інклюзії. Експерти відібрали п‘ять фіналістів, фотосерії яких експонуватимуть під час відкритої інклюзивної виставки “Не|видиме життя”.

Серед них: фотосерія “Рани” Джозефа Сивенького, фотосерія портретів ромів з Чернігівської області Романа Закревського, фотосерія портретів мешканців будинку для людей похилого віку Аліни Пророки, фотосерія “Danza Down” Юрія Данченка та фотосерія “Космос батька” Олексія Товпиги.

Також у заході візьмуть участь п‘ять спецпроєктів, серед яких культовий проєкт “Паспорт” українського метра документальної фотографії Олександра Чекменьова, три закордонних фотопроєкти Марінки Масеус, Гідо Клампе, Мері Берідж і фотосерія “Код незламності: реальні історії сучасних героїв” Романа Пашковського.

Довідка. Щорічний міжнародний ярмарок фотографії “Photo Kyiv” який засновано у 2017 році. Ця подія є унікальною для української мистецької сцени, оскільки об’єднує міжнародні та місцеві галереї, установи, посольства та бізнес-сектор, які беруть активну участь у культурному розвитку міста Києва.

Читайте також: Біль на багато поверхів. Київські художниці створюють мурал про домашнє насильство

Нагадаємо, на залізничному вокзалі відкрилась виставка художніх творів про донорство

Великий Київ у Google News

підписатися