На що звертати увагу при купівлі квартири?

09:40 23.03

Ви вирішили придбати житло і стикнулися з вибором, яку саме квартиру обирати та на що звертати увагу?

На що звертати увагу при купівлі квартири?

Після того як ви визначилися з районом, бажаною площею та приблизним бюджетом, на вас чекає чимало праці. Адже перш ніж купити квартиру в Києві, вам доведеться переглянути чимало об’єктів (наприклад, за допомогою сервісу OLX) і зробити деякі перевірки.

Зовнішній вигляд може бути оманливим

Перед купівлею об’єкта нерухомості не слід звертати увагу лише на зовнішній вигляд житла. Зробити косметичний ремонт коштує не дорого. Проте за новими шпалерами та ламінатом можна сховати більш значні недоліки.

Щоб не зазнати чималих витрат, варто уважно перевіряти:

  • стан стін та стель;
  • працездатність інженерних систем та комунікацій;
  • відсутність протікання труб та змішувачів;
  • відсутність плісняви та грибків у приміщенні.

Не зайвим буде перевірити терміни повірки лічильників. Бо це також може викликати непередбачені додаткові витрати.

Перевіряйте документи

Стан документів має першочергове значення. Перш ніж підписати угоду, слід уважно перевірити юридичну історію об’єкта, переконатись у відсутності судових справ та арештів. Слід уважно ставитись до права власності. Переконайтесь, що у квартирі не зареєстровані треті особи, а інші члени сім’ї домовласника не мають нічого проти продажу нерухомості. Краще, якщо це будуть письмові згоди.

Проблеми можуть виникнути і у випадку неузаконеного перепланування. З вас можуть стягнути чималий штраф. До того ж, якщо ви хочете взяти кредит, банківська установа може відмовити.

Проведіть оцінку дома та будівлі

Навіть дуже гарна квартира, що розташована в аварійному будинку, не варта вашої уваги. Старі комунікації можуть ламатися, існує ризик затоплення та навіть пожежі через стару проводку. Тому звертайте увагу навіть на такі малі дрібниці.

Особливу увагу приділяйте першим і останнім поверхам. На перших дивіться на відсутність надмірної вогкості та дір у підлозі, на останніх — на якість стелі.

Не нехтуйте бесідами з сусідами. Від них ви також зможете дізнатися чимало важливої інформації, щоб остаточно визначитися, задовільняє нерухомість вашим потребам або ні.

Великий Київ у Google News

підписатися