На правому березі з’являться ще три пости моніторингу повітря (ФОТО)

Автор: Марія Супрун
15:15 03.12.2021

У Києві завершують встановлення ще трьох стаціонарних постів моніторингу повітря як частини єдиної міської системи європейського зразка. Нові пости встановлюють на проспекті Науки, 72/2 (Голосіївський район), на проспекті Правди, 64-Г (Подільський район) та на вулиці Щусєва, 20 (Шевченківський район).

На правому березі з’являться ще три пости моніторингу повітря (ФОТО)

Про це під час інспекції одного з об’єктів повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Пости оснащено сучасними аналізаторами для визначення концентрації в атмосферному повітрі таких шкідливих речовин як: пил, діоксид азоту (NO2), діоксид сірки (SO2), оксид вуглецю (CO), приземний озон (O3) тощо. Уже до кінця місяця дані цих постів будуть виведені у режимі реального часу на онлайн-мапу на сайті.

У столиці вже рік працюють аналогічні пости на лівому березі міста – на вулиці Архітектора Вербицького, 26 (Дарницький район) та Харківському шосе, 7/1 (Дніпровський район). Із введенням в експлуатацію цьогорічного обладнання таких постів працюватиме вже п’ять.

Обладнання та програмне забезпечення постів відповідає кращим європейським стандартам, зокрема, директивам ЄС та рекомендаціям ВООЗ. Системи з аналогічним принципом роботи працюють у Лондоні, Парижі, Мюнхені та інших європейських містах.

Вартість встановлення одного посту – 11,6 млн грн.

Наразі будівельні роботи вже завершені, підключене живлення, і дані моніторингу вже виводять на спеціальні монітори, у процесі – IT-роботи та виведення роботи постів на онлайн-карту. Таким чином, вже охопили і правий, і лівий береги міста, тож матимемо дані про загальний стан повітря, його зміну, залежно від пори року, погоди, тиску й вологості, зміни напрямку вітру.

Моніторинг повітря Моніторинг повітря Моніторинг повітря Моніторинг повітря Моніторинг повітря Моніторинг повітря

Нагадаємо, Дарницька ТЕЦ запустить новий електрофільтр – небезпечних викидів у повітря поменшає.

Великий Київ у Google News

підписатися