На параді до Дня Незалежності відмовляться від радянських “традицій”. А ще буде 800 акторів

Автор: Марія Супрун
14:30 12.08

На параді до Дня Незалежності організатори спробують відмовитися від частини радянських “традицій” щодо проведення подібних заходів.

На параді до Дня Незалежності відмовляться від радянських “традицій”. А ще буде 800 акторів

Про це у коментарі Суспільному розповів головний режисер цьогорічного параду Андрій Нестеренко.

На етапі підготовки до параду ми відразу знайшли спільну мову, і спробуємо позбутися тих елементів, які притаманні були парадам ще радянських часів, які полюбляють досі наші північні сусіди й зробити цей парад наближеним до європейського вигляду“, — розповів режисер.

За його словами, зокрема на параді не буде елементів проїзду приймаючого парад, що є однією з радянських “традицій”.

Нам тридцять років, Україні, але нам набагато більше років і це буде історія України ще з княжих часів, Київської Русі до сьогодення. Це буде театралізоване дійство… буде залучено близько 800 акторів“, — зазначив Нестеренко.

Організатор переконує, що захід буде “незвичним” і в Україні до цього “такого не було”.

Коли ми починали накидувати ідеї, ми відштовхувалися від такого поняття, як “ДНК”. Для себе розшифрували як “День народження країни”. І цей епізод, з театральним дійством, він буде підкреслювати, розшифровувати “ДНК”, візуалізувати його. Це дійство проходить і запускає старт параду“, — зазначив головний режисер.

У репетиції параду беруть участь загалом понад 5 тисяч військових, серед них триста жінок. У підготовці взяли участь і прикордонники з 32-ма військовими собаками. Примітно, що собаки вперше будуть брати участь у параді Незалежності.

Нагадаємо, в межах відзначення 30-річчя незалежності України відбудеться понад 150 святкових заходів по всій країні. Очікуються парад, дрон-шоу, концерт Андреа Бочеллі та ін.

Великий Київ у Google News

підписатися