На оновлених Google Maps з’явились зруйновані окупантами Горенка і Мощун

Автор: Галина Ворона
16:14 13.05.2023

Сервіс Google Maps показав супутникові фотографії, на яких ясно видно руйнування повномасштабного російського вторгнення в Україну. Тут представлені знімки самого Києва, міст та сіл у Київській та інших областях, датовані березнем та квітнем 2022 року.

На оновлених Google Maps з’явились зруйновані окупантами Горенка і Мощун

Оновлені карти детально вивчили журналісти ВВС Україна.

На оновлених супутникових знімках Google Maps добре видно зруйнований торговий центр “Ретровіль” у Києві та пошкоджений російською ракетою житловий будинок №6А на проспекті Лобановського. А на Проспекті перемоги відображені минулорічні блокпости і автомобілі, які стоять перед ними в черзі.

У відкритому доступі також з’явилися знімки деяких місць Київської області: підірваний міст у Романівці, що з’єднував Ірпінь та Бучу з Києвом, та спалений магазин “Епіцентр” на виїзді з Бучі.

На супутникових знімках Київської області видно безліч знищених приватних будинків: з космосу вони виглядають як відкриті коробки або купи каміння. Тільки сусідні будинки з дахами, що вціліли, дають зрозуміти, що ми все-таки бачимо саме вулицю.

Горенка – один із найбільш постраждалих населених пунктів

За даними ООН, зруйновано понад 70% села. Переглянувши супутникові карти, журналісти знайшли дві повністю зруйновані вулиці: Київську та Приозерну та перехрестя між ними.

Російська армія до села не зайшла, але обстрілювала її з 24 лютого 2022 року. Горенка була практично на лінії фронту.

Горенка до вторгнення: фото 4 березня 2019 року, вулиці Київська і Приозерна
Горенка після вторгнення: фото 31 березня 2022 року, знищені вулиці Київська і Приозерна

Мощун

Село Мощун теж було практично стерте з землі. Воно розташоване всього за три кілометри від столиці і стало ключовим в обороні Києва.

Росіяни кинули туди все можливе озброєння: ствольну та реактивну артилерію, міномети та авіацію.

ЗСУ заблокували Мощун з двох сторін і почали обстрілювати з важкої артилерії місця переправи та зосередження російських військ. На супутникових знімках добре видно підірвану переправу та численні вирви від вибухів у навколишніх полях.

Міст на річці Ірпінь біля Мощуна до великого вторгнення Росії, 20 лютого 2022 року
Підірваний міст на річці Ірпінь біля Мощуна, 15 березня 2022 року

Зрештою, щоб остаточно зупинити російські війська, Україна підірвала греблю, що відокремлювала річку Ірпінь від Київського водосховища, внаслідок чого вода розлилася по всій території, що знята на знімку.

Це дозволило відкинути російську армію, а згодом і звільнити решту Київської області.

На цей же період припадають і бомбардування Бородянки, внаслідок яких у багатоповерхівках обрушилися цілі секції, та повне фіаско 60-кілометрової колони російської військової техніки, що застрягла під Києвом. Але поки що нічого цього на Google Maps немає.

Читайте також: Google оновив супутникові карти Бучі й громади: масштаби руйнування вражають

Нагадаємо, Google Maps опублікував оновлені супутникові фотографії аеропорту “Київ” (Жуляни). На них можна побачити, як виглядає летовище після початку російського вторгнення.

Великий Київ у Google News

підписатися