На Національному військовому меморіальному кладовищі ховатимуть не тільки загиблих на фронті

Автор: Любава Лисичкіна
21:39 18.04

Після того, як закінчиться ця війна, більшість військових, які стануть цивільними, маючи статус учасника бойових дій, пожиттєво матимуть право бути похованими на цьому кладовищі.

На Національному військовому меморіальному кладовищі ховатимуть не тільки загиблих на фронті
Світлодіодне освітлення
Про це повідомив заступник директора держустанови “Національне військове меморіальне кладовище” Ярослав Старущенко.

“Приблизно 1,5 млн громадян мають право бути вшанованими на Національному військовому меморіальному кладовищі”, – сказав Старущенко.

За його словами, зараз кладовище розраховане на 150 тисяч поховань, але закривати його після закінчення війни не планують. Адже є цілий перелік осіб, які можуть бути вшановані на ньому. І це не тільки ті, хто зараз воює і може загинути під час широкомасштабної агресії.

“Після того, як закінчиться ця війна, більшість військових, які стануть цивільними, маючи статус учасника бойових дій, пожиттєво матимуть право бути похованими на цьому кладовищі”, – сказав Старущенко.

Станом на зараз, на кладовищі можуть бути поховані:

  • всі учасники бойових дій,
  • повні кавалери орденів Богдана Хмельницького, “За мужність”, княгині Ольги (для жінок),
  • особи з інвалідністю, якщо вона настала під час повномасштабної агресії,
  • представники всіх силових органів, які представляли Україну, зокрема місію ООН із 1991 року.

Читайте також: Без електронних торгів: одеська фірма будуватиме під Києвом військове кладовище

Нагадаємо, родичі загиблих військових виходили на мітинг і просили побудувати Національне військове кладовище в межах Києва.

Як повідомляв “ВК”, мер столиці Віталій Кличко переконаний, що Національний військовий меморіал має знаходитись на території столиці – в Києві. Аби віддати належну шану полеглим Захисникам та Захисницям України. І на знак поваги до членів родин наших Героїв. А народні депутати не ухвалили законопроєкт про розміщення військового кладовища поблизу селища Гатне у Київській області. За 10 кілометрів від Києва.

 

Великий Київ у Google News

підписатися