“Приблизно 1,5 млн громадян мають право бути вшанованими на Національному військовому меморіальному кладовищі”, – сказав Старущенко.
За його словами, зараз кладовище розраховане на 150 тисяч поховань, але закривати його після закінчення війни не планують. Адже є цілий перелік осіб, які можуть бути вшановані на ньому. І це не тільки ті, хто зараз воює і може загинути під час широкомасштабної агресії.
“Після того, як закінчиться ця війна, більшість військових, які стануть цивільними, маючи статус учасника бойових дій, пожиттєво матимуть право бути похованими на цьому кладовищі”, – сказав Старущенко.
Станом на зараз, на кладовищі можуть бути поховані:
- всі учасники бойових дій,
- повні кавалери орденів Богдана Хмельницького, “За мужність”, княгині Ольги (для жінок),
- особи з інвалідністю, якщо вона настала під час повномасштабної агресії,
- представники всіх силових органів, які представляли Україну, зокрема місію ООН із 1991 року.
Читайте також: Без електронних торгів: одеська фірма будуватиме під Києвом військове кладовище
Нагадаємо, родичі загиблих військових виходили на мітинг і просили побудувати Національне військове кладовище в межах Києва.
Як повідомляв “ВК”, мер столиці Віталій Кличко переконаний, що Національний військовий меморіал має знаходитись на території столиці – в Києві. Аби віддати належну шану полеглим Захисникам та Захисницям України. І на знак поваги до членів родин наших Героїв. А народні депутати не ухвалили законопроєкт про розміщення військового кладовища поблизу селища Гатне у Київській області. За 10 кілометрів від Києва.