Дозвіл на забудову земельної ділянки за адресою вул. Грушевського, 4б видали фахівці Державної інспекції архітектури та містобудування.
Ділянку під забудову Київрада передала ще в 2021 році.
Попри активіні протести громадськості питання вдалося протиснути. Далі були суди. Будівництво в охоронній зоні ЮНЕСКО не хотів погоджувати Мінкульт, а саму історичну садибу намагались позбавити статусу пам’ятки, – розповідають в ГО “Спадщина”.
Зазначається, що разом із садибою буде знищена каштанова алея, що веде до згаданого флігеля від Інституту благородних панянок, що на Інститутській.
Житловий флігель у садибі швейцарських підданих Бондарурер був зведений у 1878-1883 роках.
«…швейцарський підданий Бонадурер – власник технічної контори, яка з 1865 р, займалась в Києві облаштуванням водопроводу і каналізації, контора містилась на вул. Хрещатик, 5. Існуючий на сьогодні будинок Г-подібний в плані, цегляний, пофарбований. Всередині частково зберегся унікальний ліпний декор. Первісно флігель використовувся як господарчий з кузнею. Об’єкт є прикладом цінної історичної забулови м. Києва», – йдеться в обліковій документації на об’єкт культурної спадщини.
У 2006 році приміщення будівлі придбала ТОВ «Грааль». Фірму пов’язують з братами Табачниками.
З того часу історичну будівлю новий власник намагається знищити. Декілька разів поспіль тут траплялися пожежі. Сьогодні забудови ділянки з історичною садибою планує здійснити KAN Development – столичного забудовника Ігоря Ніконова, – зазначають в ГО “Спадщина”.