На межі фантастики: у Києві впровадять “розумну” систему, яка переможе затори

Автор: Галина Ворона
19:26 18.05

У Києві планують впровадити смарт-систему, яка допоможе організувати роботу транспорту таким чином, щоб на дорогах не було заторів і кожен киянин знав із точністю до секунди час прибуття автобуса, маршрутного таксі, трамвая, тролейбуса.

На межі фантастики: у Києві впровадять “розумну” систему, яка переможе затори

Про це розповів заступник голови КМДА Костянтин Усов.

“Ми розпочали консультації зі світовими компаніями, які мають досвід впровадження інтелектуальних транспортних систем і які підтверджують, що в такому місті як Київ можна швидко побудувати систему аналізу та інтелектуального управління трафіком”, – сказав він.

Костянтин Усов зазначив, що за умови якісного управління трафіком існуюча вулично-дорожня мережа Києва має додатковий резерв для підвищення пропускної здатності майже на 30%. Це означає, що за наявної кількості мешканців громадяни зможуть витрачати на третину менше часу, щоб доїхати до місця роботи чи додому.

За словами заступника голови КМДА, Центр організації дорожнього руху має всі можливості для впровадження такої смарт-системи. Працівники Центру мають доступ приблизно до 6000 камер відеонагляду для моніторингу транспортних потоків у Києві.

Ця інтелектуальна система зможе передбачити затор ще до того, як він виникне, і перенаправити автомобільні потоки на менш завантажені ділянки доріг. Для цього не треба капітальні фінансові вкладення в будівництво розв’язок.

Це можливо зробити лише завдяки інтелектуальним математичним рішенням та новим технологіям управління трафіком. Такі рішення є алгоритмічно складними, вони виробляються не людьми, а програмними комплексами, штучним інтелектом, який в режимі онлайн збирає масив інформації, аналізує його та автоматично ухвалює рішення щодо оптимізації трафіку”, – пояснив чиновник.

Він додав, що важливою складовою комфортного, зручного та прогнозованого дорожнього руху є налагоджена та якісна система комунального транспорту, і висловив впевненість, що ІТС допоможе організувати роботу транспорту таким чином, щоб кожен киянин знав із точністю до секунди час прибуття автобуса, маршрутного таксі, трамвая, тролейбуса.

Ми перебуваємо в точці старту руху за заощадження часу кожного киянина. Наша мета – створити в Києві справжню фабрику оптимізації часу, де важлива кожна хвилина учасників дорожнього руху”, – підсумував Костянтин Усов.

Читайте також: 201 серия «Игры престолов» – столько времени киевляне проводят в пробках

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...