На Липках планують встановити новий пам’ятник

11:36 02.06.2020

У Печерському районі визначили місце для увічнення пам’яті українського письменника, актора та сценариста Миколи Вінграновського.

На Липках планують встановити новий пам’ятник

Як повідомляє Вечірній Київ з посиланням на благодійний фонд ім. Вінграновського, новий пам’ятник планують встановити на вулиці Грушевського, 1.

Ініціатори ідеї вже звернулись до Київради. Своє слово має сказати постійна комісія з питань містобудування, архітектури та землекористування.

Зазначається, що ідею встановлення пам’ятника підтримали ще в 2013 році, коли розглядали це питання у КМДА на комісії з питань найменувань.

Микола Степанович Вінграновський — український письменник-шістдесятник, режисер, актор, сценарист та поет. Лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка (1984). Народився 7 листопада 1936 в м. Первомайську Миколаївської області. Навчався на акторському відділі Київського інституту театрального мистецтва. Ще студентом зіграв головну роль рядового солдата Івана Орлюка у художньому фільмі «Повість полум’яних літ» (1961), автором якого був Олександр Довженко. За найкраще виконання чоловічої ролі Микола Вінграновський отримав золоту медаль кінофестивалю в Лос-Анджелесі.

На кіностудії О. Довженка зняв такі стрічки: «Дочка Стратіона» (1964), «Ескадра повертає на захід» (1966), «Берег надії» (1967), де він зіграв також роль Вацлава Купки, «Дума про Британку» (1970) — роль Несвятипаски, «Тихі береги» (1973), «Климко» (1984) та ін.

Серед його творів: «Кінь на вечірній зорі» (1986), «Первінка» (1971), «Сіроманець» (1977), «Літо на Десні» (1983).

Читайте також: Територія психлікарні ім. Павлова повна дивних скульптур та картин. Тут – дон Кіхот, Демон та Ван Гог

Нагадаємо, пам’ятники архітектури в Києві отримають паспорти.

Великий Київ у Google News

підписатися