На Лук’янівці відкрили пам’ятник австрійському ерцгерцогу Василю Вишиваному (ФОТО)

Автор: Марія Супрун
19:45 20.05

У Києві відкрили погруддя австрійському ерцгерцогу, полковнику легіону Українських січових стрільців та армії УНР, діячу ЗУНР Василю Вишиваному.

На Лук’янівці відкрили пам’ятник австрійському ерцгерцогу Василю Вишиваному (ФОТО)

Про це повідомляє історик Андрій Ковальов у Facebook.

“Поки Ви дивитеся прес-конференцію Зеленського – у Києві на Лук’янівці ми урочисто відкрили та освятили пам’ятник архикнязеві Вільгельму фон Габсбургу – Василю Вишиваному!”, – йдеться у повідомленні.

Пам’ятник Вишиваному розташований у сквері Василя Вишиваного по вул. Іллєнка, 39 (метро «Лук’янівська»), неподалік Лук’янівського СІЗО, де помер ерцгерцог.

Над погруддям працювали скульптори Михайло Горловий та Олександр Фурман.

Василь Вишиваний — це друге ім’я австрійського ерцгерцога Вільгельма фон Габсбурга, який в роки Української революції вивчив українську мову, взяв українське ім’я та зробив військову кар’єру в українському війську. Хоча, як його брати, міг обрати іншу кар’єру у міжвоєнній Польщі.

У роки Другої світової війни Василь Вишиваний проживав у Відні, за ним наглядало гестапо. Радянська влада домоглась, що у 1947 році Вільгельм Габсбург був арештований, як «агент французької розвідки, учасник оунівського підпілля». 

Василь Вишиваний був звинувачений у зв’язках із ОУН, співробітництві з французькою і англійською розвідками. Його доставили у грудні 1947 року в Київ, у Лук’янівську в’язницю. Василя Вишиваного жорстоко допитували у міністерстві держбезпеки в Києві.

МДБ УРСР завершило слідство 20 травня 1948 року. Василь Вишиваний отримав вирок – 25 років ув’язнення у Володимирській тюрмі у Москві. Але так і не потрапив туди, бо у важкому стані, з діагнозом туберкульоз, потрапив у лікарню Лук’янівської в’язниці. 18 серпня 1948 року помер і досі є різні припущення щодо місця поховання. 

Нагадаємо, вчора в центрі Києва відкрили пам’ятник відомому кубинцю Хосе Марті (ФОТО).

Великий Київ у Google News

підписатися