На Київщині зв’язок зникає разом зі світлом: чи є надія на покращення

Автор: Галина Ворона
12:53 03.07

Немає світла – зникає мобільний зв’язок. Такі проблеми знайомі мешканцям Київщини. Для їх вирішення представників мобільних операторів Vodafone, Київстар, Lifecell покликали на засідання штабу Ради оборони Київської області.

На Київщині зв’язок зникає разом зі світлом: чи є надія на покращення
Світлодіодне освітлення

Про це розповів голова КОВА Руслан Кравченко.

За його словами, оператори визнають, що така проблема, і її спричиняють кілька факторів.

По-перше – кількість генераторів на станціях, які надають зв’язок, потрібно збільшувати.

За словами Руслана Кравченка, мобільні оператори запевнили, що вже працюють над цим і вже найближчим часом збільшать їх кількість.

Люди не можуть бути заручниками і, у випадку необхідності, не мати можливості зателефонувати, наприклад, в швидку, поліцію чи ДСНС. Я вже звертав на це увагу, торік ухвалювали відповідне рішення на штабі. Однак, мобільні оператори не поспішали його виконувати. Наразі часу немає. Доведеться надолужувати оперативно. Люди мають бути зі зв’язком і не мають скаржитися на його відсутність”, – додав очільник області.

По-друге, всі базові станції оснащені акумуляторними батареями нового типу, які мають забезпечувати безперебійну роботу мережі протягом декількох годин. Однак в деяких місцях зв’язок після відключення світла зникає або одразу, або вже за годину.

Причина – дуже часто ці батареї не встигають перезаряджатися через тривалу відсутність електроенергії. Ще одна проблема – вичерпання ресурсу дії цих батарей. Деякі не витримують навіть 4 годин роботи.

Тому мобільні оператори мають надати об’єктивну інформацію щодо термінів роботи акумуляторів, а в разі потреби їх замінити, зазначив Руслан Кравченко.

Читайте також: Під час вимкнення світла в киян зникає інтернет та зв’язок: як бути?

Нагадаємо, Мінцифра дала 3 поради, щоб бути завжди на зв’язку у випадку відключення світла.

Великий Київ у Google News

підписатися