На Київщині звели перший 3D будинок: техніку для оселі надали Фокстрот і бренд Haier

16:46 19.07

До будівництва долучилися понад 100 компаній у рамках благодійного проєкту «Обʼєднані заради допомоги» для родини загиблого захисника Ярослава Березова.

На Київщині звели перший 3D будинок: техніку для оселі надали Фокстрот і бренд Haier

18 липня в Ірпені відбулося офіційне завершення будівництва першого в Україні 3D-будинку. Це унікальна ініціатива, яка об’єднала понад сто українських бізнесів, щоб за допомогою сучасних технологій відбудувати житло родині загиблого воїна.

Початок повномасштабної війни родина Березових зустріла у будинку, власноруч збудованому головою родини три роки тому. Та із загостренням ситуації на околицях Ірпеня, Бучі і Гостомеля на початку березня мусила звідти виїхати. І не дарма: вже за 3 дні багаторазові ворожі влучання знищили будинок вщент. Після визволення Ірпеня глава родини Ярослав поїхав на схід, де загинув, захищаючи Україну.

Благодійники не могли пройти повз цієї трагічної історії та запропонували швидке інноваційне рішення – надрукувати будинок на 3D-принтері. Реалізувати це вдалося всього за 58 мотогодин, а повністю завершити будинок, облаштування та доброустрій  менше ніж за рік, залучивши до участі десятки компаній.

«Новий будинок родини Березових збудовано на місці зруйнованого ворогом. Це – не просто споруда. Це символ надії на нове життя, на яке так заслуговує ця родина. І дуже символічно, що напередодні здачі будинку, два тижні тому, в їхній родині сталася щаслива подія – народився новий маленький українець! – розповіла голова Благодійного Фонду «Обійми нації» та CEO компанії 3D UTU Інна Фурман.  Завдяки використанню будівельних 3D-принтерів та технологій вже зараз ми маємо можливість відбудовувати житлові будинки, що враховують вимоги часу до безпеки. І робити це швидше та надійніше, ніж будь-коли раніше. Поки росія продовжує свої спроби знищити все в Україні, ми її відбудовуємо».

Техноритейлер Фокстрот і бренд Haier взяли на себе облаштування нової оселі побутовою технікою, в сукупності надавши 15 приладів: комплект вбудованої та іншої необхідної техніки для кухні, пральну й сушильну машини, телевізор, дрібні побутові прилади тощо.

«Мрії, зруйновані війною, відроджуються завдяки силі єдності та інноваціям. Цей унікальний 3D-друкований будинок – не просто стіни, це втілення мрії, яка знову стала реальністю. Історія про те, як спільними зусиллями можна відродити надію та подарувати родині нове майбутнє. Віримо, що техніка Haier наповнить його теплом та комфортом, створюючи оазу затишку для родини, яка пережила втрату»,  – зазначила Віталія Гончарова, директор Haier Україна.

Компанії-партнери переконані, що за 3D технологією велике майбутнє, і відбувається воно вже сьогодні. А у післявоєнний час завдяки швидкості і високій якості це буде один із пріоритетних інструментів відновлення житлової та соціальної інфраструктури.

«Будь-яка інновація цікава техноритейлеру Фокстрот, бо відкриває нові можливості відповідати на очікування людей, особливо така, що служитиме родині загиблого захисника України, – додав Олексій Зозуля, СЕО Фокстрот. – Ми з партнерами облаштували інноваційний будинок зсередини, щоб його мешканці відчули нашу турботу та максимальний комфорт у новій оселіДля нас велика честь бути частиною цього неймовірного проєкту».

Нагадаємо, будівництво першого на Київщині житлового будинку за 3D-технологією розпочалося у серпні 2023 року. Цю місію взяв на себе український Благодійний проєкт «Обʼєднані заради допомоги», який ініціював благодійний фонд «Обійми Нації», компанія 3D UTU та Ірпінська міська рада.

Великий Київ у Google News

підписатися