Про це повідомили представники Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ).
Червонокнижну рослину першим знайшов еколог Артем Войналович в сосновому лісі біля села Дівички на Київщині.
У місті, де знайшли орхідею, екологи планують створити пам’ятку природи.
“Нещодавно ми туди з’їздили, інформація Артема підтвердилась. Коручки там близько 200 особин.Тому ми будемо створювати тут пам’ятку природи”, – розповіли представники КЕКЦ на своїй сторінці у Facebook.
Додамо, коручка чемерникоподібна занесена до Додатка ІІ Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни та флори, що перебувають під загрозою зникнення. Рослина доволі стійка до антропогенного навантаження, на скорочення чисельності впливають переважно зміна середовища та безпосереднє винищення заради букетів.
Читайте також: На Київщині знайшли велику популяцію червонокнижної орхідеї-гніздівки
Нагадаємо, забудовник ТОВ “Галерна затока” продовжує відстоювати у судах право знищення унікального природного об’єкту Києва – півострова Галерний, де живуть червонокнижні птахи, метелики та рослини.
Директор Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ) Володимир Борейко розповідав, що представники КЕКЦ та депутат Київради розробили проєкт рішення Київради про створення на “Галерному острові” пам’ятки природи “Ліс орхідей”.
Однак у січні 2023 року забудовник “Галерна затока” звернувся до Київради з проханням не приймати рішення про створення пам’ятника природи “Ліс орхідей”, оскільки планує будувати розважальний комплекс та будинки. Тоді депутат Київради від “УДАРу” заблокував створення “Лісу орхідей”.
Додамо, у 2007 році (мер – Черновецький, – ред.) 43 га Галерного острова були надані в оренду на 15 років ТОВ “Галерна затока” для реконструкції споруд під об’єкти відпочинку та спорту. Цю територію було вилучено із зони зелених насаджень загального користування і віднесено до території громадських будівель та споруд.
Петицію на сайті Київради щодо захисту півострова Галерний можна підписати – за посиланням.