На Київщині змія укусила людину: потерпілого рятували в реанімації

Автор: Любава Лисичкіна
13:41 26.08.2023

Випадок стався на закинутій, зарощій деревами та чагарниками приватній ділянці.

На Київщині  змія укусила людину: потерпілого рятували в реанімації Фото: ілюстративне
Світлодіодне освітлення

Про це повідомили у Ржищівській тергромаді.

“Людину довелося лікувати в м. Кагарлик потім у м. Києві, у відділенні реанімації”, – йдеться у повідомленні. 

В джерелі наголосили, що гадюки щорічно кусають десятки людей. Укуси їх болісні, призводять до страждань та розладу життєвих функцій людини, проте майже ніколи не викликають смерті постраждалого.

Як відомо, змій нині доволі часто можна побачити там, де люди аж ніяк не очікують їх зустріти: у парках, на території дитячих садочків, на подвір’ї людей, особливо у гірських районах. Гадюки та вужі часто з’являтися там, де є побутове сміття, звалище будівельних чи інших матеріалів, на берегах річок та озер, сінокосах, узліссях. У таких місцях їм зручно ховатися від хижаків, є їжа, умови для розмноження.

Як швидко і правильно надати першу допомогу?

1. Не панікувати

Якщо дитину чи когось з друзів на природі вкусила змія, правило № 1: не панікувати самому і заспокоїти потерпілого. Від переживань і інтоксикація настає швидше, і людина в паніці не зможе правильно та швидко надати першу допомогу.

Від укусу змій не буде миттєвих фатальних наслідків. Найкращий варіант, якщо постраждалого доставлять до лікарні за 15-20 хвилин, тоді у нього менше розвинеться інтоксикація. Коли такої можливості нема, в запасі є приблизно дві години

2. Знерухомити кінцівку

Якщо змія вкусила в лісі чи в горах, для знерухомлення руки чи ноги підійдуть будь-які підручні засоби: палиця, парасоля, а замість бинта – хустка, хустинка, поясок, шнурок, бо, що більше постраждалий рухає кінцівкою, то більше скорочуються м’язи і отрута більше всмоктується у кровоносну й лімфатичну системи.

2. Місце укусу промити питною водою

Якщо місце укусу дуже забруднене, а засобів дезінфекції під руками нема, то рану слід промити питною водою і якнайшвидше доставити людину в найближчу лікарню.

3. Не відсмоктувати отруту

Місце укусу у жодному разі не можна розрізати, припікати. Не можна накладати джгут і відсмоктувати отруту, бо лише згаєте час, а це призведе до погіршення стану потерпілого.

4. Покласти щось холодне

Коли змія вкусила поблизу житлових будинків чи відпочивальники виїхали на природу з міні-холодильником, на місце укусу слід покласти холод – це сповільнить розповсюдження отрути.

5. Побільше пити води

Потерпілому слід якомога більше води, скільки він зможе випити, це зменшить інтоксикацію. 

Великий Київ у Google News

підписатися