Незважаючи на дощову погоду, кількість пожеж у природних екосистемах зростає рекордними темпами. Щодня рятувальники ліквідовують близько 140 загорянь, що свідчить про масштабність проблеми.
Як розповіли рятувальники Київщини, черговий випадок стався 11 березня у селі Вороньківка, Бучанського району. Невелика купка сухої рослинності, сірники та сильний вітер призвели до пожежі площею 800 кв. м.
Завдяки оперативному реагуванню рятувальників вдалося швидко ліквідувати вогонь та запобігти подальшому поширенню.
Історія цієї пожежі отримала логічне завершення – палійку знайдено та покарано.
Жінку, яка самовільно випалювала сухостій, притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 77-1 КУпАП та оштрафовано.
Рятувальники зауважили, що аналогічна ситуація сталася на цій же вулиці 26 вересня 2024 року, тоді вогонь охопив 1000 кв. м. і палія також притягнули до відповідальності.
Однак, як бачимо, не всі роблять правильні висновки і продовжують легковажити як власною безпекою, так і безпекою довкілля.





Читайте також: На Київщині більше 10 годин гасили пожежу в екосистемі: вогонь загрожував будинкам
Які штрафи загрожують паліям трави
Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, за випалювання рослинності або її залишків передбачений штраф від 3 060 до 21 420 грн. Якщо ж це відбувається в межах територій природного-заповідного фонду, покарання становить від 6 120 до 30 600 грн.
Якщо спалювання призвело до лісової пожежі або поширення вогню на значні площі – штраф від 4 590 грн до 30 600 грн. Також підпали можуть розглядатися як диверсії. В умовах воєнного стану це може потягнути за собою позбавлення волі на 15 років або довічне ув’язнення.
Читайте також: Паліїв сухостою на Київщині вишукують дронами: скільки упіймали за вихідні
Нагадаємо, рятувальники обіцяють “славу” паліям трави.