Про це йдеться у матеріалі ТСН.
Загалом в комплексі 59 будинків. Очільник Київщини провів журналістів доріжками – тут майже немає сходів, у кожного будинку власна тераса. Посеред містечка невдовзі виросте магазин, з’явиться пошта і кілька зон для відпочинку
“Ви можете побачити майданчик – площа, який зроблений буде амфітеатром, де зможуть ветерани своїми сім’ями збиратися і проводити заходи, пограти біля вогнища ввечері, далі облаштовується майданчик дитячий для дітей, там облаштовується гриль зона. Трішки далі ще спортивний майданчик для ветеранів”, – каже Руслан Кравченко.
Читайте також: На Київщині будують інклюзивне містечко для військових з амбулаторією, зонами відпочинку та укриттям
Усе це за 40 кілометрів від Києва – звели менше ніж за рік. Повністю за приватні гроші.
“В обласному бюджеті грошей не було, але завдання президента було чітке – і ми пішли його виконувати. Зустрілися з відповідальним бізнесом Андрієм Засухою, він один день думав і сказав, що готовий використовувати свої гроші для ветеранів. Витратив 125 мільйонів гривень”, – каже очільник Київщини.
Допомагали з будівництвом кілька бізнесів. Хтось продавав по собівартості бруківку, хтось за безкоштовно інші послуги. Сума у понад сотню мільйонів не остаточна. Невідомо скільки ще накапає за ремонт усередині, який теж погодилися оплатити меценати.
“Кожен будинок 75-80 квадратів. Буде необхідними речами забезпечений – сантехніка та газовим котлом”, – каже Руслан Кравченко.
Хто отримає будинки
Тут теж, між іншим, жодних порогів. Забудовники від початку знали кому будуть належати ці будинки
“Ми підбирали ветеранів з підшефних бригад Київської області – це 114 бригада, 72 бригада, 3 штурмова, ГУР. Це – бійці, які отримали поранення і не можуть більше проходити службу, які мають сім’ю і не мали до цього часу житла”, – каже чиновник.
Один з майбутніх власників – тут працює ще від початку будівництва. Олександр воїн Нацгвардії – захищав позиції під Рубжіним, Сєвєродонецьком, під Бахмутом отримав поранення. Одужав і нині на протезі продовжує заробляти гроші тим, що робив до того як взяв до рук зброю.
“Попросили пройти попрацювати на пилораму – прийшов, зустрівся з забудовником”, – каже ветеран.
Заїхати у це помешкання з видом на річку Олександр зможе за кілька днів. А поки завершуються ремонти у першій черзі – він як і кілька десятків родин, займається документами про передачу майна.
Це перше спільне житло для Ані і Дмитра. Позаду, діляться, багато болю. Вони і досі не вірять, що щойно стали власниками будинку.
Нагадаємо, на Поштовій площі відкрили мурал на честь загиблих українських військових.