На Київщині запустили першу в Україні лінію з переробки текстильних відходів

Автор: Галина Ворона
05:26 Сьогодні

Джерелом до 10% всіх побутових відходів в Україні є продукція легкої промисловості. Кожен українець в середньому генерує 15-20 кг текстильних відходів щороку. Найчастіше їх просто вивозять на сміттєві полігони. Перший крок до вирішення цієї проблеми зробили на Київщині. В Ірпені запрацювала перша в Україні лінія з переробки відходів текстильного виробництва.

На Київщині запустили першу в Україні лінію з переробки текстильних відходів

Про це розповів заступник голови комітету Верховної Ради з економічного розвитку Дмитро Кисилевський.

За його словами, новий проект “Re:inventex” розвиває команда, яка виробляє неткані матеріали. Наразі підприємство в експериментальному режимі переробляє відходи свого власного виробництва та ще кількох підприємств легкої промисловості. 

По суті, йдеться про клаптики текстилю, які у величезних обсягах залишаються після виробництва одягу, постільної білизни та іншої продукції легпрому. Спеціальне обладнання, завезене з Іспанії та Італії, дозволяє “розволокнити” ці обрізки для подальшої переробки в пряжу та тканину.

Наразі команда проекту “Re:inventex” працює над організацією поставок відходів від підприємств легпрому, спілкується з готельними мережами і поступово готується імпорту вторсировини з-за кордону для переробки в Ірпені.

Стартові інвестиції у цей проект склали близько 30 мільйонів гривень, частина з яких – державний грант 8 мільйонів для підприємств переробної промисловості.

Дмитро Кисилевський зауважив, що рециклінг є необхідною умовою для інтеграції нашої економіки до Євросоюзу.

Читайте також: Київщина лідирує в Україні з переробки будівельних відходів: з руїн – нове життя

Нагадаємо, у Києві запустили застосунок для вивозу сортованих відходів з мапою пунктів прийому вторсировини.

Великий Київ у Google News

підписатися