На Київщині за рік порушили 51 кримінальне провадження через ухиляння від призову

Автор: Марина Максенко
21:47 08.07.2023

На Київщині за 2023 рік поліція порушила вже 51 кримінальне провадження щодо ухиляння від призову на військову службу під час мобілізації

На Київщині за рік порушили 51 кримінальне провадження через ухиляння від призову
Світлодіодне освітлення

Про це повідомив начальник Головного управління Національної поліції в Київській області Андрій Нєбитов в інтерв’ю агенції «Інтерфакс-Україна».

Крім того, за 13 кримінальними провадженнями провели слідчі дії й інформація не підтвердилася, адже люди поїхали служити. Також правоохоронці оголосили 6 підозр за цими справами, інші 32 провадження — на стадії досудового розслідування.

Нєбитов також сказав, що на Київщині поліція отримала понад 6 тисяч повідомлень від військкоматів про розшук підозрюваних в ухиленні.

«У більшості випадків людина просто не мешкала за місцем реєстрації. Близько тисячі таких людей ми доставили до ТЦК, де їм були вручені повістки», — зазначив начальник поліції Київщини.

За його словами, якщо людина ухиляється від військової служби, то за це передбачена адміністративна відповідальність, протоколи складають безпосередньо посадовці військкомату, а не поліціянти. За 2023 рік таких протоколів загалом склали понад 1700.

«Коли вже мова йде про злісне ухиляння — людина зарахована до військової частини, є вимога прибути в конкретне місце, вона не прибуває, то це вже кримінальна відповідальність», — сказав Нєбитов.

Великий Київ у Google News

підписатися