На Київщині виявили понад 10 масових поховань мирних жителів

Автор: Марина Максенко
19:14 24.05

У Київській області наразі знайдено більш як 10 масових захоронень громадян, але ця цифра не є остаточною.

На Київщині виявили понад 10 масових поховань мирних жителів

Про це повідомив у ефірі українських телеканалів поінформував начальник поліції Київської області Андрій Нєбитов.

“Масові захоронення громадян на Київщині є. На території Київської області ми знайшли наразі більше 10 масових поховань громадян, більшість з них, 8 — це у Бучанському районі. Наймасштабніші були саме тут, у Бучі, де відповідно, були 40 і 57 тіл загиблих. І, на жаль, ця цифра не остаточна”, – зазначив Нєбитов.

Він додав, що наразі уже було знайдено і оглянуто 418 тіл лише у Бучі, і більшість з них – більше 50 відсотків — це люди, які загинули не від мінно-вибухових пристроїв чи під завалами, а від стрілецької зброї.

“Ці злочини страшні, і вони наразі фіксуються. І таким чином, я сподіваюся, російський агресор буде притягнутий до відповідальності”, – уточнив він.

Нєбитов наголосив, що наразі уся правоохоронна система і сили безпеки працюють під координацією ОГП.

“Ми спільно, усі слідчі підрозділи, навіть ДБР, СБУ, НПУ – усі робили фіксацію цих злочинів. Далі триває вже процес встановлення всіх тих людей, які у складі армії рф перебували на території Київської області. Далі вже йде процесуальний порядок розгляду доказів і пред’явлення відповідних підозр”, – повідомив правохооронець.

Він сподівається, що із залученням іноземних фахівців, зокрема, і спеціалістів МКС вдасться зібрати такі докази, якими можна буде притягти і організаторів, і виконавців цих злочинів до кримінальної відповідальності не тільки за національним, а і за міжнародним законодавством.

Нагадаємо, що СБУ встановила особи ще 8 російських загарбників, які чинили звірства проти мирного населення на Київщині, зокрема, закатували родину старости села Мотижин.

Великий Київ у Google News

підписатися